2012-2015 Začátek

Vše začalo již v dětství, kdy mi rodiče dali vzor. Následně dálkové studium na Nottingham Trent University, kde studovali převážně lid z praxe a kde vznikla i naše firma. Nejdříve jako "studentský projekt", na kterém se testovaly různé teorie. Mezitím jsem pracoval v korporátu, pokračoval do malé marketingové agentury a na závěr prakticky rok fungoval jako freelancer. Klienti byli spokojení, doporučovali a já se rozhodl rozjet tento business pořádně a využít k tomu již založenou firmu.

Díky svým zkušenost z různých oblastí (korporát, malá firma, freelancer) jsem poznal, že každá z těchto variant má své chyby a silné stránky. Korporát je komplexní, sází na velikost a tradici, ale je to byrokratický šiml. Malá firma je flexibilní, má dobré kapacity, ale specializuje se jen na úzký okruh služeb a marketing je třeba vnímat v souvislostech. Freelancer je pánem svého času, který je ale omezený. Proto mě napadlo, jak by to vypadalo, kdyby byla firma, která staví na jen na plusech. Má široké portfolio služeb, zakládá si na kvalitě, rychlosti a zákaznické péči, má dostatečné kapacity a umí s nimi pracovat. A když se podařilo některé protichůdné představy (kvalita vs. rychlost) vyřešit, úspěch se dostavil.

2016-2017 Fáze růstu

Inovativní Marketing Černý odstartoval v březnu 2016. V prvním roce bylo nutné překonat potíže s prostory a zaměstnanci. Obchodník, který vymýšlel fiktivní smlouvy, byl pro nás dobrou školou. Překážky se však zdolávaly a tak jsme se usídlili v centru Brna v Paláci Morava. Během prvního roku jsme se dostali na celkový stav 6 lidí a začali spolupracovat s fotografem a retušérem Davidem Mitášem (ten s tou modrou hlavou vpravo).

Prakticky s jednoletým výročím se stal "Mitty" společníkem a hned dvakrát jsme se stěhovali do větších prostor. Naštěstí vždy v rámci Paláce Morava. Aktuálně máme 5 místností, přičemž jedna je fotoateliér. Rok 2017 je pro nás zlomovým nejen díky rozšiřování vedení, prostor, personálně (už jsme na počtu 10 nadšenců 🙂 ), ale i v rámci spoluprací. Stali jsme se členem B4B Black Box Café, vyhráli pohár v rámci Celomoravských her, rozšířili své služby na pomyslné maximum a začali dokonce spolupracovat s českými sportovci a jejich přípravou završenou zimní Olympiádou v Jižní Korei. Už se těšíme, kam se posuneme v dalším roce 😉

2017-Současnost Odvážným štěstí přeje

Aktuálně měníme firmu interně. Každý strom s rostoucí korunou musí mít i rostoucí kořeny, jinak to nedopadne dobře. Proto i my jsme postupně přešli na holokratický systém řízení, kdy si lidé vybírají projekty, na kterých chtějí pracovat. Tím, že dělají, co je baví, odráží se to i na výsledcích. Zároveň jsme plně online, takže nejsme vázáni na kancelář, ale můžeme pracovat odkudkoliv.

Stále se rozvíjíme a hledáme zajímavé spolupráce napříč obory. Nejsme už jen marketingová agentura, ale zaměřujeme se na full-service, abychom ubrali svým klientům starostí. Zároveň jsme pyšní na to, že jsme součástí fenomenálních projektů a svůj rozvoj stavíme na budování vztahů a následných doporučeních spokojených klientů.

A co včil?

Prozradíme toho na sebe mnohem víc, stačí si vybrat

Historie

Podívejte se na historii firmy podrobně rok za rokem a budete překvapeni, čím vším jsme si prošli.

Kariéra

Koho aktuálně hledáme? Mrkněte na nabídku volných míst. Šikovné lidi nikdy neodmítáme.

Tým

Kdo všechno realizuje projekty? Je to banda odpadlíků, kteří žijí tím, co dělají a svou vášeň vkládají do každého projektu.