fbpx

Portfolio

ceska veda dos veta sprava firemnich profilu

Česká věda do světa – správa firemního profilu na facebook, twitter a LinkedIn

Popularizace vědy. Sdílení úspěchů českých firem v ČR i v zahraničí. Tak přesně o tom je projekt Česká věda do světa. Na starost je toho víc, ale nejvíc mě baví sledovat výsledky napříč jednotlivými sociálními sítěmi. Tipnete si, jestli má lepší výsledky facebook, twitter nebo LinkedIn? Malá nápověda, která možná některé překvapí, facebook to není.

vlastni cesta automatizace linkedin

Vlastní cesta – automatizace LinkedIn

Projekt Vlastní cesta potřeboval rozšířit své řady specialistů z vybraných oborů, které byly poměrně složité na zacílení přes běžné komunikační kanály. Však posuďte sami – automatizace v logistice, interim krizový či procesní manažer, apod. Zvolil jsem proto cestu přímé osobní komunikace (žádné reklamy), kdy jsem automatizoval úvodní komunikaci na LinkedIn a ve chvíli, kdy bylo nutné sofistikovanější odpovědi, tak ji přebral klient. Podařilo se získat cca 1 000 nových propojení měsíčně a naplnit i cíle v počtu leadů.

ktm elektrokola soutez reklama social

KTM elektrokola soutěž – reklama na sociálních sítích

Jak rozšířit povědomí o značce a nově otevřené pobočce? A jak motivovat lidi nakoupit v nové pobočce? Ve spolupráci s GoroMedia jsme připravili soutěž o elektrokolo, která byla podpořená rádiovou a printovou reklamou. K tomu jsem vytvořil kampaň na sociálních sítích, abych zajistil jak maximální dosah, tak maximální počet kliknutí na reklamní stránku. A výsledek? S jistotou víme, že během 2 měsíců nová pobočka utržila jen díky soutěži přes půl milionu a získali jsme stovky kontaktů na zákazníky, které zajímá cyklosport a je tedy velká pravděpodobnost, že opět nakoupí.

emovio optimalizace webovych stranek e1693677581460

Emovio – kompletní překopání webových stránek

Emovio je portál udržitelné mobility a nechal si historicky udělat webové stránky. Pokud ale nejsou udělané pořádně, dříve či později se neduhy projeví. A přesně v tu chvíli jsem byl osloven. Klient potřeboval přeskládat některé sekce, doplnit funkce, zároveň potřeboval stránky zrychlit, lépe ochránit a hlavně zaktualizovat. Ale šablona půlku věcí neumožňovala. A tak jsem stránky kompletně překopal. Design se neměnil, aby nebyli uživatelé překvapeni, vytvořil šablony na míru, které usnadňují práci se systémem, ubral asi polovinu pluginů, čímž se snížily nároky na celý systém a s tím spojená rychlost.

Společně s tím se měnil i hosting, protože pokud myslíte svůj business vážně, wedos prostě nechcete (a každý kdo ho zkusil, tak ví, o čem mluvím). Po předělání celých stránek po technické stránce, tak jsem zapracoval ještě na zabezpečení. Web totiž čas od času trpěl DDoS útokům z východu kvůli některým článkům. Díky tomu, že se jedná o zpravodajský web, tak se dalo využít zabezpečení proti DDoS útokům od Google.

Pro rozvoj projektu a díky vysoké návštěvnosti jsem pak web napojoval na reklamní systém od Seznamu. To by samo o sobě nebyl takový oříšek. Nastavil jsem požadované plochy, ty spároval s poskytnutými kódy a vše fungovalo. Ovšem ve chvíli, kdy uživatel nepřijde ze zdroje seznamu, tak by se mu správně měla zobrazit inzerce, kterou si klient domluvil se svými zákazníky. A ještě jiné reklamy v případě, že přišel z Google. Celkově tak bylo nutné nastavit inzertní plochy s ohledem na zdroj, odkud uživatel přišel a podle toho vypínat či zapínat vybrané reklamní plochy.

disruptivehub tvorba webovych stranek 1

DisruptiveHUB – tvorba webových stránek

DisruptiveHUB – HUB pro start-upy, které mění trh, potřeboval vytvořit nové webové stránky. Po diskusi s klientem jsme vymysleli prvky, které budou prezentovat nejen nosnou myšlenku, ale i hodnoty DisruptiveHUBu. Použil jsem proto korporátní barvy a pro narušení jsem pro nadpisy nastavil tzv. glitch efekt, kdy nadpisy problikávají v tendenci narušit svou pozici. Celý efekt jednostránkového webu pak dokreslují masky obrázků, které jdou proti trhu, a různé abstraktní a geometrické prvky, které se animují v reakci na pohyb myši. Každý návštěvník pak má jasno, že v DisruptiveHUB se mění pravidla.

imcerny udelejedojem nazevprojektu brand logo design 2

UdělejDojem – vymyšlení názvu projektu, definování brandu a tvorba loga

Tenhle projekt mě opravdu baví. Jak jednoduše nazvat stylistku, vizážistku a kosmetičku, která nepracuje jen s ženami, ale i s podnikateli a nevěstami? Která navíc neprodává jen produkty a služby, ale i kurzy? Vymyslet název, který bude chytlavý, zapamatovatelný, bude vystihovat její podstatu a nebude klišé, tak to byl oříšek. A ještě aby byla volná doména a nepletli si Vás s někým jiným. Po sérií téměř 100 různých kombinací se slovy “styl”, “být vidět”, apod. jsem se dostal k tomu správnému názvu – UdělejDojem! Nastavení barev celého brandu vhodně kombinující “ženskou” růžovou a “mužskou” modrou pak bylo jasnou volbou. Font nemohl být patkový, ani bezpatkový, protože sílu, energii a charisma z prvního dojmu dodá jen script (psaný font), kde jednotlivé tahy štětcem přesně vystihují hodnoty projektu.