fbpx

Emovio je portál udržitelné mobility a nechal si historicky udělat webové stránky. Pokud ale nejsou udělané pořádně, dříve či později se neduhy projeví. A přesně v tu chvíli jsem byl osloven. Klient potřeboval přeskládat některé sekce, doplnit funkce, zároveň potřeboval stránky zrychlit, lépe ochránit a hlavně zaktualizovat. Ale šablona půlku věcí neumožňovala. A tak jsem stránky kompletně překopal. Design se neměnil, aby nebyli uživatelé překvapeni, vytvořil šablony na míru, které usnadňují práci se systémem, ubral asi polovinu pluginů, čímž se snížily nároky na celý systém a s tím spojená rychlost.

Společně s tím se měnil i hosting, protože pokud myslíte svůj business vážně, wedos prostě nechcete (a každý kdo ho zkusil, tak ví, o čem mluvím). Po předělání celých stránek po technické stránce, tak jsem zapracoval ještě na zabezpečení. Web totiž čas od času trpěl DDoS útokům z východu kvůli některým článkům. Díky tomu, že se jedná o zpravodajský web, tak se dalo využít zabezpečení proti DDoS útokům od Google.

Pro rozvoj projektu a díky vysoké návštěvnosti jsem pak web napojoval na reklamní systém od Seznamu. To by samo o sobě nebyl takový oříšek. Nastavil jsem požadované plochy, ty spároval s poskytnutými kódy a vše fungovalo. Ovšem ve chvíli, kdy uživatel nepřijde ze zdroje seznamu, tak by se mu správně měla zobrazit inzerce, kterou si klient domluvil se svými zákazníky. A ještě jiné reklamy v případě, že přišel z Google. Celkově tak bylo nutné nastavit inzertní plochy s ohledem na zdroj, odkud uživatel přišel a podle toho vypínat či zapínat vybrané reklamní plochy.