fbpx

10 designových trendů pro příspěvky na sockách 2022

V jednom z předchozích článků jsme se zaměřili na designové trendy webových stránek, tentokrát se ale ponoříme do tajů letošních trendů v oblasti designu sociálních sítí. Pojďme si představit trendy, které vám v roce 2022 rozhodně nesmí uniknout.
design-prispevku-na-instagramu

Oblast designu se neustále vyvíjí a udržet si tak přehled o aktuálních trendech není vždy jednoduché. Abychom vám pomohli, prohledali jsme web a našli top 10 designových trendů pro příspěvky na sociálních sítích pro rok 2022. Neotálejme a pusťme se společně do toho! 

Maximalismus 

Chcete být vidět? Buďte vidět na maximum! Využijte přehnané barevnosti, různorodost textur, objektů a písem. Není to až příliš? Není! Maximalismus nemá hranice. Využijte váš kreativní potenciál naplno. 

zdroj: freepik.com

Inkluzivita 

Rovnost a prostor pro všechny, nezávisle na věku, rase nebo pohlaví. Princip, který by rozhodně neměl být v roce 2022 upozaděn. Myslete na užití inkluzivních snímků vždy, když vytváříte vizuály pro své příspěvky na Instagramu nebo Facebooku. 

inkluzivita
slack.com

Druhý rozměr stačí 

Designový trend roku 2021, který má své místo i letos. Nebojte do svých příspěvků vkládat 2D ikony a ilustrace. Zakomponujte výrazné obrysy a barvy v podobných tónech. Zvýrazníte tak identitu vaší značky. 

druhy rozmer staci 1 2
freepik.com

Expresivní písmo 

Nakousli jsme to již u maximalismu. Nebojte se u designu vašich příspěvků experimentovat s typografií. Opřete se o limity fantazie a ukažte publiku, že si s písmem dokážete vyhrát. 

placeit.com

Zenový ráj 

Uklidňující pravidelné linie jako vzor harmonie a klidu. Pokud ještě spojíte jednoduchost s futuristickými prvky, získáte tím jedinečný prostor pro kreativitu. 

zenovy raj
freepik.com

Geometrie 

Své místo našlo užívání geometrických tvarů už v roce 2021. Tento trend nebude však na ústupu ani letos. Ale pozor! Každý tvar má i svůj hlubší význam. Zvažte proto pořádně, zda chcete představit stabilitu značky ve formě čtverců nebo flexibilitu v trojúhelnících. 

geometrie
freepik.com

Patkové písmo 

Pokud se chystáte zapracovat v rámci grafiky částečně i text, dbejte na výběr písma. Je třeba, aby bylo dobře čitelné a vizuálně příjemné a jasné. Patková písma jsou v tomto ohledu nejvhodnější. Jsou univerzální mezi platformami a působí autenticky a důvěryhodně. 

patkove pismo 1 1
zdroj: w3-lab.com

Výrazné pozadí 

Nudným monochromatickým pozadím letos odzvonilo. Nebojte se nostalgicky využít světlé barevného bloky jako z 90. let. Nejen pozadí si však zaslouží více barevnosti, nezapomínejte ani na ikony a ilustrace. 

rtenka
10 designových trendů pro příspěvky na sockách 2022 11

Zaoblete! 

Z hran pěkně dokulata. Rozviřte energii vašich příspěvků kulatými prvky. Nebojte se vsadit na bubliny, které vytváří přátelskou, zábavnou a živou atmosféru. 

zaoblete
10 designových trendů pro příspěvky na sockách 2022 12

Minimalismus 

Přestože v roce 2022 bude mít hlavní slovo maximalismus, ani s nasazením minimalismu neuděláte chybu. Jen hrst barevných odstínů, jemný font a je to. Přeci jen – v jednoduchosti je krása, no ne? 

minimalismus
zdroj: yellowimages.com

Pokud chcete v roce 2022 oslovit široké publikum, budete muset prvky grafického designu do svých příspěvků na sociálních sítích bezesporu zahrnout. Je pro vás trendy design tak trochu španělská vesnice? Napište nám a my vytvoříme šablonu přímo pro vás. 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Další články

Akt EU o umělé inteligenci: Schváleno! Co to pro nás znamená?

Po dlouhém čekání byl konečně schválen Akt o umělé inteligenci (AI Act), čímž se Evropská unie stává průkopníkem v regulaci této dynamicky se rozvíjející technologie. Ale co to pro nás vlastně znamená? V tomto blogovém příspěvku se ponoříme do hloubky fungování AI Actu, popíšeme jeho kategorizační systém a požadavky na systémy umělé inteligence.

Detail článku »

Smazání facebook profilu do 24 hodin? Podvod nebo skutečnost?

O víkendu mi přišla zděšená zpráva od klienta, říkejme mu třeba Petr. Petr dostal výzvu, že mu chce facebook do 24 hodin smazat firemní profil. Profil, který si již několik měsíců buduje a nyní by mu ho měli zrušit a měl by o vše přijít. Zpráva přišla v sobotu v 6 hodin ráno, a proto nezbývá moc času, je nutné jednat hned! Nejlépe kliknout na odkaz, ověřit identitu, zadat jméno, heslo, potvrdit telefon a nevím co ještě. ALE POČKAT? Není to podvod? 

Detail článku »

Podporuji Česko

Podporuji Česko. Aplikace, která šetří čas a peníze. Jeden ze zakladatelů je Miloš Smejkal Jr. Podnikatel, který miluje svoji značku natolik, že vytvořil ještě větší

Detail článku »