fbpx

Canva uvedla nové AI nástroje – je tu Brand New Era 

Ve čtvrtek 23. 3. proběhl výroční Canva Create Event s názvem Brand New Era, kde tento fenomenální nástroj představil 10 nových funkcí. No, jestli byla Canva doteď fenomenální, nyní se dostává na míle daleko svým konkurentům. Co si pro nás tedy Canva nachystala?
Sítě IMCerny (600 × 400 px)

Canva je v poslední době hodně na vzestupu. O tom jasně mluví i výsledky. Za poslední měsíc v Canvě vzniklo 500 milionů designů. Slyšíte správně – 500! A za poslední dekádu lidé po celém světě vytvořili 15 bilionů výstupů. To nejenže dělá dojem, ale i vážné vrásky Adobe. 

Jen pro připomenutí, Canva má jasnou filozofii – vzít nejnovější technologický pokrok, funkce a nástroje a integrovat je do jediné platformy způsobem, který bude intuitivní a jednoduchý na používání.  

Když někdo prohlásí “easy-to-use”, tak se nám většinou ježí chlupy po celém těle, protože záleží na společnosti, která to pronese. A třeba od Microsoftu jsme “easy-to-use” už dlouho neviděli. Zatím to ale naštěstí neplatí pro Canvu. Proto se včerejší uvedení nových funkcí a nástrojů zařadí mezi historické momenty, které doslova zatřásly celým trhem.  

Canva Create si totiž přichystala 10 nových chytrých technologií často propojených s umělou inteligencí a nazvala je “Magic”. Díky tomu půjde tvorba obsahu mnohem efektivněji a “kouzlit” může prakticky kdokoliv. Pojďme se společně podívat na jednotlivé Magic funkce. 

Magic Design 

Tato funkce přináší zcela nové způsoby tvorby designu. Napíšete, co chcete vytvořit a Magic Design připraví sadu obrázků, z kterých můžete vybírat. Nehledáte tedy šablonu, obrázky, vše to udělá zcela automaticky.  

Nebo nahrajete svou fotku či video a Magic Design opět vytvoří celou grafiku samostatně. Následně pak můžete určit styl, barevnou škálu a máte vždy několik designů, z kterých můžete vybírat. Sami si pak jen vygenerovaný design doladíte. Nemusíte tak nikdy začínat s největším strašákem všech kreativců – prázdnou bílou stránkou. 

Magic Presentation 

S Magic Presentation nebyla tvorba prezentací nikdy jednodušší. Funguje zde stejný postup jako u Magic Design. Prostě napíšete téma a počet slidů, které si přejete a během několika sekund máte hotovou CELOU prezentaci. Nejen design, ale opravdu celou prezentaci včetně fotek i textu. Svůj čas tak nemusíte trávit otrockým vkládáním textu a stylizováním, ale pouhými finálními úpravami. 

Draw 

Draw je nová funkce, která je integrovaná nejen do Whiteboardu. Nově si totiž můžete nakreslit libovolný tvar kdekoliv a Draw vám nabídne převod do různých tvarů a fotek, z kterých můžete vybírat. Skica se tedy mění v hotový vizuál doslova pod rukami. 

Magic Write 

Asi jste už slyšeli, že s ChatGPT můžete tvořit texty. No tak teď je vlastně integrovaný v Canvě. A co je nejvíc, že tato funkce je integrovaná napříč celým Creative Suite. Umí nejen psát texty, ale také zkracovat, sumarizovat či texty jinak upravovat. Navíc zvládá 21 jazyků včetně češtiny! 

Translate 

Pokud pracujete s obsahem pro různé trhy či mezinárodní publikum, tak ho nyní můžete personalizovat. Netřeba tak složitě duplikovat celý design a měnit texty, ale na pár kliknutí se vše převede zcela automaticky. 

Text to image 

Tvorba textů umělou inteligencí je známé od listopadu 2022, tedy nějakých 5 měsíců od doby, kdy tento článek vznikl. Takže je to vlastně historie. Aktuální téma jsou obrázky. Můžete si zkusit hrát s Midjourney v Discrodu, nebo zkusit Bing Create integrovaný v Edge… Ale nyní toto zvládá i Canva. A mnohem jednodušeji a bez nějakých kreditů. Jen napíšete, jaký obrázek potřebujete a Canva AI ho nakreslí. 

Magic Edit 

Jenže co s obrázky, které potřebuji “chytře” editovat? No, i to je s Magic Edit hračka. A je zcela jedno, zda chcete vymazat něco z obrázku, zbavit se pozadí, nebo třeba nahradit nějaký prvek jiným. To, co by zabralo ve Photoshopu pár hodin pečlivé práce, tak s Magic Edit je za pár sekund. Jasně že výsledek není vždy dokonalý, od toho je Photoshop. Ale pokud chcete šetřit čas a udělat to jednoduše, tak šáhnete po Canvě. 

Animation 

Tato funkce je podle nás zatím spíše taková hračka. Je hezké, že si můžeme některý prvek animovat, aby se hýbal přesně jak chceme, ale praktický přínos je spíše minimální. 

Beat Sync 

Mnohem zajímavější je beatsync, který dělá střihy videa mnohem lepší. Vyznačí totiž podle hudby body, kde je nejlepší udělat střihy tak, aby video sedělo k hudbě. Celkový výsledek je pak o level výš. Podobného výsledku šlo dosáhnout i nyní, jen to chtělo pustit video asi 100x, abyste vychytali přesně všechny přechody. Takže za mě opět palec nahoru. 

Brand Hub 

Poslední funkci nejspíše už částečně znáte, pokud s Canvou pracujete. Brand kit byl ale opět posunut o level výše, takže nyní dokáže se značkou pracovat správně každý. Žádné složité manuály, vše lze přehledně nastavit i popsat v Brand Hubu, takže práce týmů se opět může zaměřit na důležitější věci než hlídání brand guidelines. 

Suma sumárum je to velice slušná nálož nových funkcí a nástrojů. Vše opět půjde rychleji a “levou zadní”. To ovšem neznamená, že firmy přestanou potřebovat kreativce nebo že by svou práci mohli kreativci najednou odfláknout. Jde naopak o to, aby kreativec přinášel přidanou hodnotu. Otročinu může udělat robot, nebo umělá inteligence, chcete-li… 

No a pokud se chcete s Canvou obecně nebo s novou sadou Magic nástrojů naučit pracovat, tak se ozvěte. Rádi vás to naučíme na našem workshopu. Termíny teprve připravujeme, takže pokud jste nedočkaví, zavolejte nebo napište a najdeme vhodný termín.  

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Další články

Smazání facebook profilu do 24 hodin? Podvod nebo skutečnost?

O víkendu mi přišla zděšená zpráva od klienta, říkejme mu třeba Petr. Petr dostal výzvu, že mu chce facebook do 24 hodin smazat firemní profil. Profil, který si již několik měsíců buduje a nyní by mu ho měli zrušit a měl by o vše přijít. Zpráva přišla v sobotu v 6 hodin ráno, a proto nezbývá moc času, je nutné jednat hned! Nejlépe kliknout na odkaz, ověřit identitu, zadat jméno, heslo, potvrdit telefon a nevím co ještě. ALE POČKAT? Není to podvod? 

Detail článku »

Podporuji Česko

Podporuji Česko. Aplikace, která šetří čas a peníze. Jeden ze zakladatelů je Miloš Smejkal Jr. Podnikatel, který miluje svoji značku natolik, že vytvořil ještě větší

Detail článku »