fbpx

Podporuji Česko

Podporuji česko

Podporuji Česko. Aplikace, která šetří čas a peníze. Jeden ze zakladatelů je Miloš Smejkal Jr. Podnikatel, který miluje svoji značku natolik, že vytvořil ještě větší projekt, kterým si svou značku zpropaguje. Prozradil nám nejen, jak aplikace vznikla a proč by ji lidé a firmy měli používat, ale i jaké plány s ní má do budoucna.  

Aplikace vznikla v roce 2021 a již nyní se do ní zapojilo několik desítek firem. Appka sdružuje české výrobce a podnikatele na jednom místě. Zároveň urychlí zákazníkovi proces hledání. Aktuálně funguje pouze v Česku, v budoucnu má plán se rozšířit i do zahraničí. 

1. Jak bys sám sebe popsal? 

To, co mě provází celý život je, že pořád potřebuji něco dělat jinak než druzí. Dávám sám sobě cíle, kterých chci dosáhnout a nespokojím se s průměrem, musí to být jiné. To, co má každý druhý, mě moc neláká. Proto mě hodně lidí nechápe, proč to dělám tak a ne jinak.  

Zároveň se snažím danou věc dělat, co nejlíp umím. Když mi něco nejde, tak toho nenechám. Snažím se najít čas a věnuji se tomu naplno. Všichni říkají, že musíš dělat jen jednu věc, jeden projekt, který musíš dělat pořádně. Já se snažím ukázat lidem opak.  

2. Ty sám jsi držitel několika světových rekordů, návrhář módní značky Gnbnine, fotograf, zakladatel aplikace a spoustu dalšího. Co bereš jako klíč k úspěchu?  

Někdo bere jako klíč k úspěchu peníze. Pro mě je to to, že můžu dělat co chci a kdy chci. Když si dám nějaký cíl a dojdu k němu, tak to beru jako úspěch. Hlavní priorita je, aby se lidi v mém okruhu měli dobře a nic jim nechybělo.  

3. Jak tě napadlo vytvořit aplikaci Podporuji Česko? 

V roce 2020 jsme zakládali firmu s oblečením. Neprodávali jsme tak, jak jsme si představovali, a tak jsme hledali způsob, jak zpropagovat novou značku. Po zhlédnutí seriálu Miliardář v utajení mě napadlo vytvořit aplikaci, která by urychlila proces vyhledávání českých výrobců. Začal jsem shánět programátora a spojil se s Janem Švandou, který hned začal na aplikaci pracovat.  Stejně jako u každého nového projektu se vyskytly problémy jako jak přesvědčit firmy, aby se zapojily, jak přimět lidi, aby si stáhli aplikaci. Nakonec se ale povedlo aplikaci dotáhnout. 

4. Jak aplikace funguje a proč by se do ní měly firmy zapojit? 

Každá firma hledá nový způsob propagace. Díky tomu, že s aplikací cílíme na všechny, si každá firma najde své zákazníky (matka hledá oblečení pro děti, teenager hru). Oslovujeme každého, kdo chce podpořit české výrobce.  Pokud firma vyrábí v Česku a chce, aby ji podporoval Čech, tak se zaregistruje. Naší hlavní strategií je spolupráce s influencery, ke kterým by se firmy normálně nedostaly, nebo by za ně zaplatily hodně peněz. Spojíme firmy se zákazníky jednoduše a rychleji.  

Firmám také budeme pravidelně posílat přehled. Kolik lidí je sleduje, kolik lidí na ně kliklo a kolik je to stálo. Díky tomu můžou zhodnotit, zda se jim to vyplatí. 

5. Proč je pro tebe důležité, aby lidé podporovali české výrobce? 

Chceme, aby české firmy prosperovaly a generovaly zisk. Pokud Češi budou nakupovat české výrobky, zůstanou peníze v Česku, kde poroste i celkové bohatství. Nepodpoří tím třeba čínskou ekonomiku, ale naši.  

6. Momentálně je trend nakupovat lokální výrobky, ale zároveň chtějí lidé, co nejvíce ušetřit. Myslíš si, že se to dá skloubit? 

Poslední dobou pozoruji, že lidi peníze mají a nebojí se utrácet za kvalitní věci. Spíš je problém, že firmy nedokážou oslovit své zákazníky. My nabídneme zákazníkům i slevy a různé soutěže, takže české výrobky můžou nakoupit ještě levněji než zahraniční.  

7. Proč jsi vytvořil aplikaci a ne webové stránky? 

Webů bylo hodně o seskupování českých výrobců, kterými jsme se museli proklikávat, a to zabíralo strašně času. Některé se načítají i několik minut. My jsme chtěli, aby během 3 kliknutí lidé našli, co potřebují. Navíc, většina dnes funguje spíše na mobilu. Nenajdou tam jen výrobky, ale i služby, řemesla, ubytování a tak dále. Jde vlastně o to, že v naší aplikaci se zákazník rychle zorientuje. Hned vidí fotky firmy a kontakt.  

Hlavním cílem bylo, aby člověk neztrácel čas a našel rychle, když něco potřebuje. A u toho ještě podpořil tuzemskou výrobu.  

8. Češi nefungují moc komunitně, bude tedy pro ně aplikace zajímavá? 

Pokud nakupují i na jiných sociálních sítích, tak proč by to nenakoupili v naší aplikaci. U nás navíc narazí na firmy, na které by normálně nenarazili. Navíc pro ně budou připraveny kupóny, slevy a soutěže. V aplikaci lidi uvidí fotky, popisek, odkaz na sítě, kdy se můžu prokliknout a podívat se na další fotky. To nejpodstatnější je prokliknout se na web, kde se dostane k dalším produktům. Vše, co najde, může jednoduše sdílet manželce nebo kamarádovi.   

Každý zákazník si může založit svůj profil, kde si uloží firmy do oblíbených. Všem lidem, kteří sledují danou firmu, přijde zpráva o slevě nebo soutěži firmy. To jiná platforma nedokáže. 

9. Jaké plány máte s aplikací do budoucna? 

V budoucnosti plánujeme rozšíření do dalších zemích. Nejprve okolní státy jako Slovensko, Polsko, Rakousko, Maďarsko, Německo a později i třeba Itálie a Španělsko. Tím se vytvoří nová možnost propojit zahraniční výrobce s těmi tuzemskými. 

10. Kde si lidé mohou aplikací stáhnout? 

Aplikace je bezplatně dostupná v Apple Store a Google Play. 


Líbí se vám tento typ aplikace? Za nás určitě ano. Nejenže sdružuje nás české výrobce a podnikatele, ale zároveň poskytuje další způsob marketingové propagace a tomu my fandíme. Přejeme ji hodně úspěchu a spokojených zákazníků a firem.  

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Další články

Akt EU o umělé inteligenci: Schváleno! Co to pro nás znamená?

Po dlouhém čekání byl konečně schválen Akt o umělé inteligenci (AI Act), čímž se Evropská unie stává průkopníkem v regulaci této dynamicky se rozvíjející technologie. Ale co to pro nás vlastně znamená? V tomto blogovém příspěvku se ponoříme do hloubky fungování AI Actu, popíšeme jeho kategorizační systém a požadavky na systémy umělé inteligence.

Detail článku »

Smazání facebook profilu do 24 hodin? Podvod nebo skutečnost?

O víkendu mi přišla zděšená zpráva od klienta, říkejme mu třeba Petr. Petr dostal výzvu, že mu chce facebook do 24 hodin smazat firemní profil. Profil, který si již několik měsíců buduje a nyní by mu ho měli zrušit a měl by o vše přijít. Zpráva přišla v sobotu v 6 hodin ráno, a proto nezbývá moc času, je nutné jednat hned! Nejlépe kliknout na odkaz, ověřit identitu, zadat jméno, heslo, potvrdit telefon a nevím co ještě. ALE POČKAT? Není to podvod? 

Detail článku »

Podporuji Česko

Podporuji Česko. Aplikace, která šetří čas a peníze. Jeden ze zakladatelů je Miloš Smejkal Jr. Podnikatel, který miluje svoji značku natolik, že vytvořil ještě větší

Detail článku »