fbpx

13 způsobů, jak zvětšit vaši fanouškovskou základnu na sociálních sítích

Pátek třináctého. Den, kvůli kterému paraskavedekatriafobici ráno hrůzou nevstávají ani z postele. Ale i my ostatní skepticky pohlížíme na jindy milované kočičí mazlíčky, jejichž černá barva nás zrovna dnes irituje. Nekoukáme po ránu do zrcadla, protože jistě právě dnes praskne, jako jsme se sebekriticky obávali už tolikrát. Pro jistotu nesolíme a jakýkoliv žebřík či jen schůdky jsou pro nás vyloženě tabu. Snažíme se prostě přežít a na zlořečenou třináctku jednoduše zapomenout.
mesic-strom-a-skupina-lidi

My vám ale ukážeme, že není třeba toto obávané číslo hned zatracovat. Dovolte nám představit vám třináct způsobů, jak zvětšit vaši fanouškovskou základnu na sociálních sítích. A že nejste pověrčiví? Tím lépe!

1. Komentujte strategicky

Pokud chcete, abyste byli na očích co nejvíce lidem a aby je to k vám táhlo, je třeba interagovat  se sociálními médii i jiných uživatelů, značek, firem. Vyberte si pro začátek pět značek, které jsou podobné vašemu vlastnímu působení, a každý týden okomentujete jejich tři poslední fotografie. Dostanete se tak do povědomí jejich fanoušků, tedy lidem, kteří se zajímají o váš obor.

2. Nezapomínejte na Like

Instagram v nedávné době ovládla aktualizace, která vám umožňuje ukázat, jaké komentáře vás zaujaly, potěšily, pobavily… Ano, jedná se o likeování jako znáte z Facefooku. Tím se otevírá další a také velmi snadný způsob jak více komunikovat a přibližovat se lidem.

Populární účty mohou získat stovky komentářů. Nezapomínejte tak ani na předešlý krok. Pročtěte si i komentáře oněch pěti značek, které jste si vybrali jako vám podobné a ohodnoťte ty, které vás zaujmou. Tím se zviditelníte u potencionálních fanoušků a vaše základna poroste.
Neopomeňte také olikeovat komentáře u svých vlastních fotografií.

3. Tvořte své příběhy

Instagram Stories a live-streaming obecně dokáže leckoho vyděsit podobně jako zmiňovaný pátek třináctého, ale je třeba si říct, že se jedná o užitečný nástroj, jak poskytnout více informací o vás a vašem podnikání zajímavou a atraktivní formou. Bojíte-li se přímo videí, začněte se slideshow fotografií.

4. Vysílejte živě

Opět platí, že live-streaming je velký bubák a mnohým jistě přijde, že kupa snahy je odměněna hrstičkou výsledků. Nenechte se odradit a nechte nahlédnout své fanoušky do vašeho provozu, pozvěte je na firemní akce, ukažte jim svou vizi a buďte jim blíž.

5. Fanoušky si jednoduše pozvěte

Vyzvěte uživatele likeující nějaký z vašich příspěvků, aby tak učinili i pro celou vaši stránku. Za dotaz přece nic nedáte.

6. Cvrlikejte živě

Vytrhněte své fanoušky ze čtecího stereotypu a potěšte je videem. Ano, do třetice znovu video, ale vězte, že tím své fanoušky příjemně překvapíte. K vytvoření videa můžete snadno využít aplikace a video poběží současně také na vašem Periscope účtě. Dvě mouchy jednou ranou.

Twitter také nově podporuje 360° živé přenosy.

7. Využijte celou sto čtyřicítku

Od minulého roku se nově do 140 znakového limitu tweetu nezapočítávají uživatelská @jména při odpovědích a přílohy jako fotografie, Gify, videa nebo ankety. Nyní toho na srdci můžete mít přece jen o něco více.

8. Videa počtvrté…

A pro dnešek naposledy. Ale je třeba si skutečně uvědomit, jak je video přínosné a pro vašeho fanouška, ať už stávajícího či potencionálního, atraktivní. Není třeba nákladného natáčení. Pro začátek třeba jen rozpohybujte fotky, přidejte hudbu, cílený text a čekejte na odezvu. Zkrátka prezentujte se multimediálně. Pro inspiraci se můžete podívat na naše nové video.

9. Reprezentativní fotografie

Používejte do svých příspěvků skutečně kvalitní fotografie. I když je známo, že obrázek vydá za tisíc slov, nekvalitní, neostré, nezajímavé nebo dokonce nudné fotografie dokáží až smutně mlčet. Nemáte-li možnost pořídit adekvátně kvalitní fotografii, nabízí se možnost využití fotobanky. Kterou vybrat tak, abyste neporušovali autorský zákon? Přečtěte si článek ZDE.

10. Udržujte účty v chodu

Zahálka je přirozeným nepřítelem fanoušků. Pokud nebudete svým příznivcům servírovat čerstvé a chutné příspěvky, poohlédnou se jinde. Nenechte je utéct a buďte aktivní alespoň třikrát do týdne.

11. Příběhy táhnou

Zamyslete se nad příběhem vaší společnosti, nad příběhem který byste rádi předali svým klientům a v tomto duchu sestavujte své příspěvky. Dobrý příběh si své diváky vždy najde.

12. Bavte se a objevujte

Neberte sociální sítě jako nepříjemnou povinnost, ale s chutí zkoušejte novinky, které vám sociální sítě nabízejí. I kdyby nebyly klíčové pro vaše podnikání, ukážete tak příznivcům, že jdete s dobou.

13. Interakce, interakce a interakce

Těžko hledat účinnější způsob, jak být vidět a dostat se do povědomí těch správných lidí. Likeujte, kometujte a sdílejte. Rozšiřte pětičlennou flotilu konkurenčních značek, které jste si vybrali v prvním kroku a vydejte se s ní i do dalších sociálních vod.

Třináctka je tímto kompletní a pokud teď máte svíravý pocit, jako by vám přes cestu přeběhla ona nešťastná černá kočka; marně přemýšlíte, kde při svém podnikání ukrojíte dostatek času, aby vás sociální sítě nesemlely, ale naopak abyste na nich profitovali, netřeba věšet hlavu. V IMCerny jsme připraveni podat vám pomocnou ruku a provést vás spletitými nástrahami sociálního života.

pátek 13 pomocná ruka

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Další články

Akt EU o umělé inteligenci: Schváleno! Co to pro nás znamená?

Po dlouhém čekání byl konečně schválen Akt o umělé inteligenci (AI Act), čímž se Evropská unie stává průkopníkem v regulaci této dynamicky se rozvíjející technologie. Ale co to pro nás vlastně znamená? V tomto blogovém příspěvku se ponoříme do hloubky fungování AI Actu, popíšeme jeho kategorizační systém a požadavky na systémy umělé inteligence.

Detail článku »

Smazání facebook profilu do 24 hodin? Podvod nebo skutečnost?

O víkendu mi přišla zděšená zpráva od klienta, říkejme mu třeba Petr. Petr dostal výzvu, že mu chce facebook do 24 hodin smazat firemní profil. Profil, který si již několik měsíců buduje a nyní by mu ho měli zrušit a měl by o vše přijít. Zpráva přišla v sobotu v 6 hodin ráno, a proto nezbývá moc času, je nutné jednat hned! Nejlépe kliknout na odkaz, ověřit identitu, zadat jméno, heslo, potvrdit telefon a nevím co ještě. ALE POČKAT? Není to podvod? 

Detail článku »

Podporuji Česko

Podporuji Česko. Aplikace, která šetří čas a peníze. Jeden ze zakladatelů je Miloš Smejkal Jr. Podnikatel, který miluje svoji značku natolik, že vytvořil ještě větší

Detail článku »