fbpx

7 tipů, jak správně optimalizovat landing page  

Landing page je samostatná stránka, která má v marketingu jediný účel – proměnit návštěvníka v zákazníka. Ten však splní jen pokud je správně optimalizovaná. Pojďme se společně podívat na 7 tipů a rad, jak zefektivnit landing page naplno.
landing-page-optimalizace

Publikujte relevantní content 

Lidé si koupí pouze to, co potřebují nebo to, po čem touží. Pokud obsah landing page neodpovídá přáním zákazníků, pak takový obsah vůbec nevytvářejte.  

Piště stručně a s přehledem 

Jděte přímo k jádru věci. Text by měl být trochu k zamyšlení a měl by poskytnout potřebné informace, ale neměl by být až příliš dlouhý. Se správnou podobou textů si nechte poradit od těch, kteří tomu rozumí. 

copywriter 1
Základní pravidlo: piště stručně a s přehledem.

Dbejte na rozložení 

Vnímejte, jak jsou při tvorbě webové stránky jednotlivé elementy na landing page rozložené. Rozložte je tak, aby byly vizuálně příjemné, optimálně je uložte do vzoru F nebo Z. 

F and Z patterns.png
Zdroj: www.justinmind.com

Povolte konverzi 

Cesta ke konverzi musí být evidentní na každé části stránky. To je koneckonců její primární účel. Při tvorbě webové stránky nezapomeňte na přidání tlačítek pro CTA

Vzájemně se slaďte 

Zkontrolujte si, že všechny prokliky (reklamy, příspěvky na sociálních sítích) ladí s landing page. Prokliky i landing page musí být tematicky sjednocené, to je při optimalizaci nutné.  

Odstraňte nepořádek 

Omezte rušivé elementy, které na landing page nemusí být. Nadbytečným nepořádkem ztrácíte pozornost zájemce. 

nekvalitni landing page
Takto ne.

Ponechte stránku krátkou 

V poslední řadě rozhodně zapomeňte na nekonečně dlouhé stránky. Pokuste se stránku co nejvíce zkrátit. Nejen, že vás to donutí vynechat přebytečné informace, ale především vyzdvihnete ty nejdůležitější. 

Pořád trochu tápete a nevíte si rady, jak optimalizovat a vyladit vlastní landing page natolik, aby byla uživatelsky příjemná a přitom funkční? Obraťte se na nás a společně najdeme to pravé řešení, máme na svém kontě tvorbu již desítek úspěšných webů. 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Další články

Akt EU o umělé inteligenci: Schváleno! Co to pro nás znamená?

Po dlouhém čekání byl konečně schválen Akt o umělé inteligenci (AI Act), čímž se Evropská unie stává průkopníkem v regulaci této dynamicky se rozvíjející technologie. Ale co to pro nás vlastně znamená? V tomto blogovém příspěvku se ponoříme do hloubky fungování AI Actu, popíšeme jeho kategorizační systém a požadavky na systémy umělé inteligence.

Detail článku »

Smazání facebook profilu do 24 hodin? Podvod nebo skutečnost?

O víkendu mi přišla zděšená zpráva od klienta, říkejme mu třeba Petr. Petr dostal výzvu, že mu chce facebook do 24 hodin smazat firemní profil. Profil, který si již několik měsíců buduje a nyní by mu ho měli zrušit a měl by o vše přijít. Zpráva přišla v sobotu v 6 hodin ráno, a proto nezbývá moc času, je nutné jednat hned! Nejlépe kliknout na odkaz, ověřit identitu, zadat jméno, heslo, potvrdit telefon a nevím co ještě. ALE POČKAT? Není to podvod? 

Detail článku »

Podporuji Česko

Podporuji Česko. Aplikace, která šetří čas a peníze. Jeden ze zakladatelů je Miloš Smejkal Jr. Podnikatel, který miluje svoji značku natolik, že vytvořil ještě větší

Detail článku »