fbpx

Deset bodů, jak zatraktivnit LinkedIn

I když LinkedIn vznikl primárně pro hledání pracovníků a pracovních příležitostí, stejně jako další sociální sítě se rychle rozvíjí. Mnohé možná napadne otázka, zda je LinkedIn správnou sociální sítí pro navazování obchodních vztahů. Za nás určitě ano. Abyste však dosáhli svého cíle, kvůli kterému jste na LinkedIn přišli, je potřeba dodržet několik pravidel právě proto, aby TEN váš účet byl dostatečně atraktivní. My se na něj nyní společně podíváme.
desatero pro linkedin

Vyplnění profilu 

LinkedIn je velice intuitivní sociální sítí, takže vás krok za krokem provede a vyplnění bude hračka. Nebuďte ve stresu z toho, že něco napíšete špatně. Pokud se vám něco nepovede na první pokus, budete moci vše zpětně upravit. LinkedIn se doporučuje vyplňovat v angličtině, ale záleží na vás a na vašich cílech. Nevypisujte žádné eseje – buďte struční, informativní a určitě si nevymýšlejte.  

linkedin profil
Deset bodů, jak zatraktivnit LinkedIn 2

1. Experience 

Do této kolonky zadejte informace o tom, kde aktuálně pracujete. Vyplňte si i relevantní pracovní zkušenosti i z minulosti. Je to jako se životopisem. Do něj si taky nebudete psát brigádu v obchodě, kterou jste měli před 15 lety. Nezapomeňte doplnit krátkou informaci o tom, co je vaší náplní práce, název firmy, jaká je vaše pracovní pozice a jak dlouho jste ve firmě pracovali / pracujete. 

2. Education 

V kolonce vzdělávání stačí vyplnit nejvyšší dosažené vzdělání. Připojte data a pokud jste na škole dosáhli nějakého úspěchu, nebo provozovali nějaké zajímavé aktivity, pochlubte se jimi.  

3. Additional Info

V části Personal Details můžete zveřejnit své osobní informace, jako je datum narození a rodinný stav. Rozhodněte se sami, zda chcete tyto informace vyplnit. Můžete si však také nastavit, kdo tyto informace uvidí. Část Interests je prostor pro vaše zájmy, koníčky a aktivity, které provádíte mimo svoji práci.  

4. Skills and Expertise 

Pochlubte se svými silnými stránkami. Pracujete výkonně pod stresem? Vepište si odolnost vůči stresu. Píšete všemi deseti prsty? Tak to uveďte. Fantazii se meze nekladou. Jednotlivá hesla budou působit i jako vyhledávač. A pokud vám je kolegové / přátelé na LinkedInu potvrdí, zvýší se tak atraktivita vašeho profilu. 

5. Headline a Summary

To, co se lidem zobrazí jako první je vaše jméno a krátký headline. Je to vlastně bio o vás v délce 90 znaků. Právě tento headline se lidem zobrazí už při samotném vyhledávání. A právě proto je to jedna ze základních věcí, kterou dokážete zaujmout.   

Pokud by se návštěvníka nepodařilo zaujmout headlinem a budete mít štěstí, že se na váš profil i tak dostane, můžete to zkusit napravit ještě v summary. To je totiž hned následující informace, která na uživatele vyskočí. V summary stručně, ale jasně, shrňte vaši osobnost, profesní směřování a oblasti práce, ve kterých se pohybujete. Nezapomeňte však tento oddíl pravidelně aktualizovat tak, ať co nejpřesněji vystihuje to, čemu se aktuálně věnujete.  

6. Profilová fotografie a další multimédia 

V první řadě si uvědomte, že LinkedIn není ani Facebook, ani Instagram. Pokud si nastavíte jako profilovou fotografii selfie s cool gestem, zcela tak zničíte důvěryhodnost vepsaných informací. Chcete a potřebujete vypadat jako profesionál, proto zvolte takovou fotku, která tomu bude odpovídat.  

Stejně jako na další sociální sítě i na LinkedIn můžete připojovat multimediální obsah. Lépe řečeno, měli byste. Zvýšíte tak svoji atraktivnost a důvěryhodnost. Není to však jen o fotografiích, ale i o videích, prezentacích, nebo textových dokumentech. Dejte si na tom záležet. Stejně jako na ostatních sociálních sítích, vizuální obsah je velmi důležitý. Pokud máte webové stránky, facebookové stránky, neváhejte na ně připojit odkaz.  

7. Další dovednosti a osvědčení 

V pravém sloupci naleznete okruhy, které můžete vyplnit a zvýšit tak atraktivitu svého profilu: 

a) Jazyky, kterými se domluvíte a na jaké úrovni jste si je osvojili. 
b) Projekty, na kterých jste pracovali. 
c) Organizace, ve kterých jste působili. 
d) Jste dobrovolníkem? Neváhejte si to do profilu připsat! 
e) Napsali jste knihu? Píšete pravidelně do časopisu? Nebo jste pyšní na vaši bakalářskou / diplomovou práci? Pochlubte se. 
f) Získali jste nějaké ocenění. Tohle je to pravé místo, kam ho vepsat. 
g) Máte certifikáty z absolvovaných kurzů? Vyberte ty relevantní a vyplňte si je do profilu. 

8. Projekty 

Dovolíme si ještě poukázat na jednu z dovedností, kterou jsme nastínili v předchozím bodu. Máme na mysli projekty. Je to velmi podceňovaná kolonka, ale ve skutečnosti je to základ toho, co skutečně “prodává”. Navíc u každého projektu můžete označit lidi nebo dokonce celou firmu, se kterou jste na tom pracovali. Nemusí se však jednat jen o projekty, které se týkají vaší pracovní náplně. Nebojte se lidem ukázat, že máte i osobní život. 

9. Doporučení 

Asi není překvapením, že velké množství obchodů má primární základ v doporučení. Reference jsou velmi silnou zbraní a stejně tak to funguje na LinkedInu. Požádejte kolegy nebo klienty, aby vám doporučení na LinkedIn vepsali. Na oplátku můžete udělat to samé vy pro ně.  

10. Žádosti o spojení 

Na závěr to nejdůležitější. Přidávejte si nová spojení. Jedině tak se o vás lidé dozví. Nemusíte si však přidávat každého, na koho najedete kurzorem. Vybírejte si inspirativní lidi, kteří vás zaujmou ať už profilem, nebo stylem příspěvků, které dává na zeď. A nezapomínejte komentovat. Funguje to jako řetězová reakce – vy něco okomentujete a vidí to dalších x lidí. A to je dobrý základ pro to, abyste šířili povědomí o vás nebo o vaší značce.  

LinkedIn vám umožní prozradit na sebe vše, o čem byste chtěli mluvit na pracovním pohovoru, nebo napsali do životopisu. Dobře si rozmyslete, co všechno vepíšete. Ale nepodceňujte se. Vyplněným profilem jasně definujete, co jste až do dnešního dne dokázali, v čem jste dobří a čemu se aktuálně věnujete. A buďte struční, nezapomínejte, že lidé jsou líní tvorové, kteří se chtějí jen podívat a jasně vědět. 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Další články

Akt EU o umělé inteligenci: Schváleno! Co to pro nás znamená?

Po dlouhém čekání byl konečně schválen Akt o umělé inteligenci (AI Act), čímž se Evropská unie stává průkopníkem v regulaci této dynamicky se rozvíjející technologie. Ale co to pro nás vlastně znamená? V tomto blogovém příspěvku se ponoříme do hloubky fungování AI Actu, popíšeme jeho kategorizační systém a požadavky na systémy umělé inteligence.

Detail článku »

Smazání facebook profilu do 24 hodin? Podvod nebo skutečnost?

O víkendu mi přišla zděšená zpráva od klienta, říkejme mu třeba Petr. Petr dostal výzvu, že mu chce facebook do 24 hodin smazat firemní profil. Profil, který si již několik měsíců buduje a nyní by mu ho měli zrušit a měl by o vše přijít. Zpráva přišla v sobotu v 6 hodin ráno, a proto nezbývá moc času, je nutné jednat hned! Nejlépe kliknout na odkaz, ověřit identitu, zadat jméno, heslo, potvrdit telefon a nevím co ještě. ALE POČKAT? Není to podvod? 

Detail článku »

Podporuji Česko

Podporuji Česko. Aplikace, která šetří čas a peníze. Jeden ze zakladatelů je Miloš Smejkal Jr. Podnikatel, který miluje svoji značku natolik, že vytvořil ještě větší

Detail článku »