fbpx

Hashtagy na LinkedInu: Má smysl je používat?

Hashtagy nám už dlouhou dobu pomáhají kategorizovat obsah na sociálních sítích jako jsou Instagram nebo Twitter. V roce 2018 se mezi sítě využívající funkce hashtagů zařadil i LinkedIn. Jejich používání je na této síti odlišné. Proč? A jak využít potenciál hashtagů na LinkedInu na maximum? Dočtete se v následujícím článku.
hashtagy na linkedinu

V současné době aktivně vytváří obsah na LinkedInu pouze 1-2 % jeho uživatelů. Tento fakt je velmi významný. Mění se tím pohled na způsob používání hashtagů oproti jiným sociálním sítím. Na LinkedInu musíte změnit strategii a využívat je trošku jinak, než jste byli doposud zvyklí. 

Obecný vs. osobní hashtag 

Hashtagy obecného rázu jsou sledované mnoha tisíci uživateli a jejich použitím se dostanete do povědomí širšího publika. Zasáhnete tedy i komunity, které by jinak o vaší značce nevěděly. Tyto hashtagy se vyznačují jednoduchostí a širokou škálou příspěvků, ke kterým je lze přiřadit. 

Naproti tomu správně zvolený osobní hashtag pomáhá rozvíjet identitu vaší značky. Lidé, kteří budou sledovat váš osobní hashtag, obdrží upozornění vždy, když zveřejníte nový obsah. Váš osobní hashtag by měl být krátký a jednoduše zapamatovatelný. Hashtagy tohoto typu obvykle obsahují název značky. 

Jak zvolit ty správné hashtagy? 

I hashtagy mají svá pravidla, aby byly dostatečně efektivní. Jak docílit opravdu relevantního použití? Dodržte následující zásady: 

  • Nepoužívejte více než 3 hashtagy 
  • Před použitím v příspěvku si vyhledejte, jaká je frekvence jejich užívání 
  • Hashtagy umístěte na závěr vašeho příspěvku 
  • Využijte klíčová slova k označení témat příspěvku 
hashtagy na linkedinu clanek
zdroj: freepik.com

Pouhým použitím hashtagů u linkedinových příspěvků ale neuspějete. Mohou vám sice pomoci proniknout do jiných sociálních bublin a kategorizovat příspěvky, ale boom ve zvýšení návštěvnosti od nich nečekejte. 

Pokud chcete vaši síť rozšířit, a nalézt tak více spojení, máme pro vás zaručený tip. Využijte naši službu automatizované komunikace a správy profilu na www.budujvztahy.cz. Získáte tak zajímavé kontakty nejen pro vaše podnikání.  

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Další články

Smazání facebook profilu do 24 hodin? Podvod nebo skutečnost?

O víkendu mi přišla zděšená zpráva od klienta, říkejme mu třeba Petr. Petr dostal výzvu, že mu chce facebook do 24 hodin smazat firemní profil. Profil, který si již několik měsíců buduje a nyní by mu ho měli zrušit a měl by o vše přijít. Zpráva přišla v sobotu v 6 hodin ráno, a proto nezbývá moc času, je nutné jednat hned! Nejlépe kliknout na odkaz, ověřit identitu, zadat jméno, heslo, potvrdit telefon a nevím co ještě. ALE POČKAT? Není to podvod? 

Detail článku »

Podporuji Česko

Podporuji Česko. Aplikace, která šetří čas a peníze. Jeden ze zakladatelů je Miloš Smejkal Jr. Podnikatel, který miluje svoji značku natolik, že vytvořil ještě větší

Detail článku »