fbpx

Instagram Reels – šablony a hudba

Chcete začít s Instagram Reels a hledáte inspiraci? Pojďte se spolu s námi podívat na funkce, které Instagram spustil teprve nedávno a můžou se vám při tvorbě hodit. Tak jdeme na to!
sablony-instagram-reels

Šablony 

Na Instagramu aktuálně najdete funkci Šablony Reels, díky které můžete jednoduše napodobit formát Reels jiných uživatelů z feedu. Pokud uvidíte na Instagramu Reel s možností využití šablony (viz obrázek č. 1) ve formátu, který se vám líbí, uložte si ho. Až budete mít natočený nebo nafocený obsah, který potřebujete k tvorbě Reels, stačí si pouze uložené Reel otevřít a nahradit původní snímek novým (viz obrázek č. 2).  

Šablona ukládá i hudbu, takže o tu si starost dělat nemusíte. Pokud byste ovšem chtěli nahrát svou vlastní, nebo vybrat jinou, není to problém.   

instagram reels sablona 1 1
Zdroj: Instagram @lairensivak_designs

instagram reels sablona
Zdroj: vlastní

Doporučená hudba 

Instagram postupně spouští další inteligentní funkce, které ještě víc usnadní tvorbu Reels. Jednou takovou funkcí je i doporučení hudby. Obzvlášť živnostníci a malé firmy, které nemají vlastní marketingové oddělení, a tudíž ani rozpočet pro rozsáhlejší marketingové aktivity, tuto funkci v Reels ocení. Právě pro ně totiž může být velkým pomocníkem při samotné tvorbě.  

instragram reels navrhovana hudba
Zdroj: www.socialmediatoday.com

Instagram Reels jsou velkým trendem. Díky nim můžete vytvářet zábavná, poutavá a kreativní videa o své značce a noví uživatelé vás pak snadno objeví na sítích. Nástroje pro doporučený obsah vás nejen nasměrují, ale zároveň vám pomohou s téměř všemi rozhodnutími o kreativním obsahu – stačí vymyslet, co chcete natočit, a o zbytek se postarají.  

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Další články

Akt EU o umělé inteligenci: Schváleno! Co to pro nás znamená?

Po dlouhém čekání byl konečně schválen Akt o umělé inteligenci (AI Act), čímž se Evropská unie stává průkopníkem v regulaci této dynamicky se rozvíjející technologie. Ale co to pro nás vlastně znamená? V tomto blogovém příspěvku se ponoříme do hloubky fungování AI Actu, popíšeme jeho kategorizační systém a požadavky na systémy umělé inteligence.

Detail článku »

Smazání facebook profilu do 24 hodin? Podvod nebo skutečnost?

O víkendu mi přišla zděšená zpráva od klienta, říkejme mu třeba Petr. Petr dostal výzvu, že mu chce facebook do 24 hodin smazat firemní profil. Profil, který si již několik měsíců buduje a nyní by mu ho měli zrušit a měl by o vše přijít. Zpráva přišla v sobotu v 6 hodin ráno, a proto nezbývá moc času, je nutné jednat hned! Nejlépe kliknout na odkaz, ověřit identitu, zadat jméno, heslo, potvrdit telefon a nevím co ještě. ALE POČKAT? Není to podvod? 

Detail článku »

Podporuji Česko

Podporuji Česko. Aplikace, která šetří čas a peníze. Jeden ze zakladatelů je Miloš Smejkal Jr. Podnikatel, který miluje svoji značku natolik, že vytvořil ještě větší

Detail článku »