fbpx

Jak na lokální marketing

Jste si jisti, že nepodceňujete význam lokálního offline a online marketingu? Ať už jste malá, střední nebo velká firma, potřebujete sledovat aktuální marketingové trendy a změny. A v lokálním marketingu obzvlášť! Neustálý vývoj marketingových nástrojů pro vás může být překážkou v případě, že nezvládáte jejich tempo. Pojďme se teď společně podívat na to, co může vaši značku dostat do lepšího lokálního povědomí. 
lokalni-marketing-

Sjednoťte si firemní zápisy 

Google nám může v identifikaci značky velmi ublížit. Neustále totiž vyvíjí svůj algoritmus a s tím i seznam hodnotících faktorů. Pokud jste dříve byli jedničkou ve vašem okresu, neznamená to, že jste tak i v současnosti. V první řadě si nárokujte a sjednoťte firemní zápisy. Za dobu vaší existence se mohlo nahromadit spoustu duplicitních a ty je potřeba sloučit. A hlavně, přiřadit k nim správné informace. Nezapomínejte i do budoucna tyto zápisy kontrolovat a aktualizovat. Divili byste se, kolika zbytečným konfliktům se tak můžete vyhnout.   

Kde sídlíte? 

Máte dobře zapsanou adresu a umístěnou mapu na vašich stránkách? Ne? I to je možný důvod proč vás vyhledávače nedetekují dobře. Vyplňte co nejvíce informací. Ať už se zkratkami, nebo bez, dejte si záležet na tom, abyste měli zápis všude stejný.  Ať se vám to všechno dobře prolinkuje.  

lokalni seo google 1
Google mapy

Moje firma 

Zkontrolujte si zápis své firmy ve službě Moje firma na Googlu. Je totiž velká pravděpodobnost, že první kontakt s vaší firmou půjde právě tímto směrem. Uveďte kontaktní údaje a nezapomeňte ani na krátký popisek. Přidejte kvalitní fotografie a dejte si také záležet na tom, aby bylo odpovězeno na všechny recenze. Ano, právě ty náhodní návštěvníci pročítají nejčastěji. 

SEO 

Vytváření blogového obsahu má smysl. Je potřeba si uvědomit, že v případě volby správných klíčových slov ve vašem oboru se bude vaše firma ukazovat výše ve vyhledávání. Je důležité být SEO friendly. Detailní analýzu klíčových slov si můžete objednat, ale bude vám stačit i nástroj Google Ads. Pokud si s tím nebudete vědět rady, neváhejte nás oslovit. 

seo optimalizace
Díky skvěle zvládnutému SEO se ocitnete na předních příčkách vyhledáváče

Zaměřte se na partnery a sponzory 

Ne jen na ty nové, ale i na stávající. Udělejte si přehled o jejich aktivitách, kde všude o vás mluví a kde se s jejich produktem zobrazujete. Pohlídejte si plnění oboustranné domluvy a navrhujte vylepšení, která vás mohou více zviditelnit. Ať už se jedná o letáčky, prezentační rollu-py, inzerci v místních novinách nebo online reklamu. Nepodceňujte ani QR kódy na různých propagačních materiálech. Nenechte si příležitosti proklouznout mezi prsty.  

Využijte potenciál  sociálních sítí 

Sociální sítě jsou zdarma, tudíž pro vás není žádnou novinkou, že se jedná o skvělý způsob, jak být před vašimi zákazníky vidět. Google používá velké procento lidí a není tedy divu, že vyhledává i záznamy z Facebooku, Instagramu, LinkedInu, Youtube a dokonce i z Twitteru. Využijte potenciál tohoto propojení a pusťte se do sociálních sítí naplno! Inspirujte se třeba u nás v IMCerny! 

socialni site lokalni propagace
Sociální sítě jsou skvělou volbou k oslovení zákazníků z okolí

Neusněte však na vavřínech. To, že se budete řídit našimi radami pro vás určitě bude přínosné a pomůže vám. Ale myslete i na to, že marketing je jako živý organismus – je potřeba na něm neustále pracovat a přizpůsobovat se trendům i novým přístupům. Pokud chcete své podnikání posunout dál, ale nevíte jakým způsobem zaujmout nové publikum, kontaktujte nás. Něco společně vymyslíme. Ne nadarmo jsme kreativní marketingové studio ???? 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Další články

Akt EU o umělé inteligenci: Schváleno! Co to pro nás znamená?

Po dlouhém čekání byl konečně schválen Akt o umělé inteligenci (AI Act), čímž se Evropská unie stává průkopníkem v regulaci této dynamicky se rozvíjející technologie. Ale co to pro nás vlastně znamená? V tomto blogovém příspěvku se ponoříme do hloubky fungování AI Actu, popíšeme jeho kategorizační systém a požadavky na systémy umělé inteligence.

Detail článku »

Smazání facebook profilu do 24 hodin? Podvod nebo skutečnost?

O víkendu mi přišla zděšená zpráva od klienta, říkejme mu třeba Petr. Petr dostal výzvu, že mu chce facebook do 24 hodin smazat firemní profil. Profil, který si již několik měsíců buduje a nyní by mu ho měli zrušit a měl by o vše přijít. Zpráva přišla v sobotu v 6 hodin ráno, a proto nezbývá moc času, je nutné jednat hned! Nejlépe kliknout na odkaz, ověřit identitu, zadat jméno, heslo, potvrdit telefon a nevím co ještě. ALE POČKAT? Není to podvod? 

Detail článku »

Podporuji Česko

Podporuji Česko. Aplikace, která šetří čas a peníze. Jeden ze zakladatelů je Miloš Smejkal Jr. Podnikatel, který miluje svoji značku natolik, že vytvořil ještě větší

Detail článku »