fbpx

Jak udělat nábor dostatečně zajímavý a lákavý?

S HR marketingem stále bojuje mnoho firem po celém světě. Jak udělat nábor dostatečně zajímavý a lákavý, abyste o zájemce o práci ve vaší firmě neměli nouzi?
JAK UDĚLAT NÁBOR DOSTATEČNĚ ZAJÍMAVÝ A LÁKAVÝ

Jak by vlastně měla vypadat náborová kampaň?

Měli byste zaujmout, šokovat a využít svůj potenciál. Ukážeme si jednoduché srovnání. Firma 1 garantuje volné víkendy, od firmy 2 dostanete zaplaceno, pouze pokud přijdete ráno včas. Kterou firmu byste si vybrali? Odpověď je asi jasná. 

Inspirativním příkladem je německá personální společnost, která použila větu „Život je příliš krátký na špatnou práci” a spolu s fotkami prací je vylepila po celém městě. Například na automat na kávu byla vylepená fotka ženy, která uvnitř automatu vaří kávu.  

Kampaň německé agentury, která použila slogan Život je příliš krátký na špatnou práci.
Život je příliš krátký

Další úspěšnou náborovou kampaň spustil McDonald’s , který ve svém inzerátu napsal „Nepřijímáme Turky, Řeky, Poláky, Indy, Etiopany, Vietnamce, Číňany nebo Peruánce “. Dole však malým písmem bylo napsané, že jim je jedno, jaké máte příjmení. Protože ambice a odhodlání nemají co dělat s národností.  

14
Náborová kampaň McDonald’s

Stačí být jen kreativní a využít vše, co máte po ruce.  

Podívejte se na naší prezentaci, kde najdete další příklady a tipy. 

[3d-flip-book id=”12473″ ][/3d-flip-book]

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Další články

Akt EU o umělé inteligenci: Schváleno! Co to pro nás znamená?

Po dlouhém čekání byl konečně schválen Akt o umělé inteligenci (AI Act), čímž se Evropská unie stává průkopníkem v regulaci této dynamicky se rozvíjející technologie. Ale co to pro nás vlastně znamená? V tomto blogovém příspěvku se ponoříme do hloubky fungování AI Actu, popíšeme jeho kategorizační systém a požadavky na systémy umělé inteligence.

Detail článku »

Smazání facebook profilu do 24 hodin? Podvod nebo skutečnost?

O víkendu mi přišla zděšená zpráva od klienta, říkejme mu třeba Petr. Petr dostal výzvu, že mu chce facebook do 24 hodin smazat firemní profil. Profil, který si již několik měsíců buduje a nyní by mu ho měli zrušit a měl by o vše přijít. Zpráva přišla v sobotu v 6 hodin ráno, a proto nezbývá moc času, je nutné jednat hned! Nejlépe kliknout na odkaz, ověřit identitu, zadat jméno, heslo, potvrdit telefon a nevím co ještě. ALE POČKAT? Není to podvod? 

Detail článku »

Podporuji Česko

Podporuji Česko. Aplikace, která šetří čas a peníze. Jeden ze zakladatelů je Miloš Smejkal Jr. Podnikatel, který miluje svoji značku natolik, že vytvořil ještě větší

Detail článku »