Osobní přístup
E-mailem dokážete oslovit potenciálního zákazníka napřímo. Nemusí hledat žádnou záminku pro to, abyste ho oslovili ani vás neomezuje žádný systém hodnocení dosahu. Jednoduché, přímé a osobní. Lidé čtou e-maily v soukromí, není to žádný veřejný příspěvek, takže zde neexistují rozpaky v případě dalších otázek. I to buduje důvěru mezi obchodníkem a zákazníkem.
Účelnost a cílenost
Jak už jsme naznačovali na začátku, potenciální zákazník vám poskytne e-mail dobrovolně, protože si přeje dostávat od vás upozornění a chce vědět novinky o vaší firmě. Pokud se člověk přiměje k tomu, aby udělal klik navíc (zadal svůj e-mail a ještě ho verifikoval v mailu), to opravdu znamená, že o vás má zájem. A díky tomu na něj můžete i relevantně cílit. Zákazníky si můžete segmentovat do jednotlivých skupin a posílat jim informace, které je skutečně zajímají.
Okamžitý přístup
Můžete mít tisíce sledujících na Twitteru nebo Facebooku, ale jakmile sociální sítě změní pravidla, vaše přístupy k fanouškům budou lusknutím prstu pryč. Nevlastníte ani Facebook, ani Twitter. A ani nikdy vlastnit nebudete. Seznam e-mailových kontaktů vám zůstane.
Každý uživatel internetu má alespoň jeden e-mailový účet. Když do toho zařadíme konkrétní statistiky, bylo zjištěno, že existuje 3,8 miliardy aktivních e-mailových účtů. Kam se hrabe Facebook s 1,4 miliardy a Twitter se 100 miliony aktivních uživatelů denně? Mailing je jedna z nejlepších dlouhodobých investic s velkou mírou návratnosti.
O tom, jaký zvolit postup při tvorbě mailové kampaně a výběru mailingového nástroje si povíme zase příště ????