fbpx

Marketingové tipy pro školy 2022 aneb jak získat studenta

Přilákat zájemce o studium je stejně důležité jako najít vhodné zákazníky. Častý problém bývá ten, že většina škol stále spoléhá na “zastaralé” způsoby propagace skrze lokální média, jako jsou noviny, billboardy nebo rádio. Oproti těm stojí celá řada online nástrojů a marketingových strategií, které jsou mnohdy levnější, udržitelnější a především efektivnější. Pojďme si tedy projít řadu online marketingových nápadů pro školy, které nesmíte opomenout využít při získávání nových zájemců o studium.
marketing-skoly

Sociální sítě – Facebook, Instagram nebo TikTok 

Vy tam ještě nejste? Zásadní chyba. Snad každý student je dnes uživatelem nějaké sociální sítě. Většina studentů na nich dokonce tráví řadu hodin každý den! Pro vás jako školu se jedná o jeden z hlavních kanálů, jak sdílet důležité informace stávajícím i budoucím studentům. A dokonce i jejich rodičům. Nahrávejte videa, zveřejňujte události, spouštějte ankety, ptejte se a obecně zlepšujte komunikaci. A pokud vám došly nápady a už nevíte, jaký obsah by měl být na vašich sociálních sítích, obraťte se na profesionály. Digiškolník pro vás bude ideální volbou. 

skolni marketing jak ziskat studenta
Marketingové tipy pro školy 2022 aneb jak získat studenta 3

Webové stránky 

I vzhled a funkčnost webových stránek školy působí na zájemce o studium určitým dojmem. Určitě chcete zaujmout a ukázat, že právě vaše škola jde s dobou. Pokud rodiče studentů nejsou přímými konzumenty obsahu na sociálních sítích školy, pak určitě zavítají na webové stránky. Web by měl být přehledný, funkční a jednoduchý na správu. V rámci projektu Digiškolník jsme vytvořili webové stránky pro SZŠ Rajhrad a ZŠ Mokrá-Horákov. Co myslíte? Podařilo se nám vytvořit svěží a přehledné prostředí pro studenty, zájemce o studium, učitele a zároveň i rodiče? 

marketing skoly 3
webové stránky pro ZŠ Mokrá-Horákov

Virtuální prohlídka 

Webové stránky obohaťte o virtuální prohlídku. Online video je jedním z nejúčinnějších dostupných komunikačních a propagačních nástrojů. S výrobou profesionálního videa jsou sice spojeny náklady na produkci, můžete jej však distribuovat širokému publiku bez průběžných výdajů. Ve srovnání s náklady na tiskovou reklamu a skutečností, že tisk má krátkou životnost, je video dostupnější a efektivnější alternativou. A proč zrovna virtuální prohlídka? Řekněme, že se na den otevřených dveří nedostali oba rodiče, jen maminka. A co udělá? Předá tátovi hromadu vašich (drahých) brožur, ale bude z toho mít tatínek stejný zážitek? Ne. Ale co kdybyste mu ukázali 90sekundové video? Je to rozhodně výkonnější a účinnější. A navíc máte oba rodiče na své straně. 

Videoprezentace 

Obáváte se, že virtuální prohlídka není právě to, čím dokážete napřímo zaujmout? Ukažte, s jakými aktivitami se mohou budoucí studenti setkat. Pořádáte celoškolní turnaj ve florbale nebo připravujete Majáles a nemáte z toho žádný výstup? Chyba! Videoprezentace z takových aktivit dokáže vytvořit jedinečný dojem.  

Pokud vám něco z výše zmíněných bodů chybí, nebojte se tyto možnosti prokonzultovat s vedením vaší školy. Projekt Digiškolník nabízí spoustu možností a originální přístup, jak prezentovat školu kvalitním způsobem. 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Další články

Akt EU o umělé inteligenci: Schváleno! Co to pro nás znamená?

Po dlouhém čekání byl konečně schválen Akt o umělé inteligenci (AI Act), čímž se Evropská unie stává průkopníkem v regulaci této dynamicky se rozvíjející technologie. Ale co to pro nás vlastně znamená? V tomto blogovém příspěvku se ponoříme do hloubky fungování AI Actu, popíšeme jeho kategorizační systém a požadavky na systémy umělé inteligence.

Detail článku »

Smazání facebook profilu do 24 hodin? Podvod nebo skutečnost?

O víkendu mi přišla zděšená zpráva od klienta, říkejme mu třeba Petr. Petr dostal výzvu, že mu chce facebook do 24 hodin smazat firemní profil. Profil, který si již několik měsíců buduje a nyní by mu ho měli zrušit a měl by o vše přijít. Zpráva přišla v sobotu v 6 hodin ráno, a proto nezbývá moc času, je nutné jednat hned! Nejlépe kliknout na odkaz, ověřit identitu, zadat jméno, heslo, potvrdit telefon a nevím co ještě. ALE POČKAT? Není to podvod? 

Detail článku »

Podporuji Česko

Podporuji Česko. Aplikace, která šetří čas a peníze. Jeden ze zakladatelů je Miloš Smejkal Jr. Podnikatel, který miluje svoji značku natolik, že vytvořil ještě větší

Detail článku »