Jaké jsou nejčastější chyby v brandingu?

Chyby při brandingu

Nikdo není dokonalý a každý někdy chybuje. Chyby nemusí dělat jen malé podniky. I velké firmy s velkým rozpočtem je můžou dělat a poté mohou mít katastrofický následek. A jaké jsou ty nejčastější, které se dělají při brandingu? 

1. Nedefinujete si brandovou strategii 

Začínáte podnikat , a nebo už podnikáte, ale nedaří se vám tak, jak byste si představovali? Může za tím stát více důvodů, ale zkuste se zamyslet, jestli víte, proč vaše značka existuje. Ano, určitě vás hned napadne kvůli zisku. Ale jaké jsou další důvody? Jestliže si správně definujete brandovou strategii, může vám to jen pomoct v podnikání.  

Podle průzkumu společnosti Cision PRWeb 77 % zákazníků nakupuje podle názvu značky. 

2. Začínáte s levnou brand identitou 

Vaše značka je klíčová pro úspěch. I když máte jen malý rozpočet, tak nemusíte hned vytvářet logo sami. Problém také nastává, že většinou použijete fotky z fotobanky, které využívají další tisíce značek. A i když si necháte udělat logo od profesionála, ale zbytek budou nudné fotky nebo webovky jak z devadesátek, tak vám to také moc neprospěje. První dojem je důležitý nejen u lidí, ale stejně tak i u značek. Pokud budete na svém brandu šetřit, nakonec za něj stejně zaplatíte víc, protože ho budete neustále měnit.  

Zákazníkovi zabere 0,05 vteřin, aby si udělal názor na váš web nebo značku.

clanek stopky 1
Zdroj: Vlastní zpracování podle Oberlo

3. Neznáte svého cílového zákazníka 

Znáte svého cílového zákazníka, kterému svůj produkt prodáváte? Víte, kde se pohybuje, jakou má práci, kolik mu je let, jaké jsou jeho potřeby a zájmy? Definování si cílového zákazníka je jedním z klíčových kroků při podnikání. Jestliže ho neznáte vy, vaše konkurence ho určitě zná. A právě proto mu ona prodává svůj produkt a vy ne.  

4. Neznáte svou konkurenci 

Pokud nemáte monopol na svůj produkt, určitě je s vámi v oboru ještě spoustu dalších firem. Víte o nich? Znáte jejich portfolio? U své konkurence byste měli vědět nejen to, co prodává za produkty nebo za kolik je prodává, ale i to, kde nejsou tak dobří a kde se jim naopak daří. Díky tomu můžete zjistit, jakou máte konkurenční výhodu.  

,,Každý z nás je unikátní a neexistuje projekt, značka či produkt, které jsou identické. Je proto zásadní vědět, v čem jsou naše silné stránky a na jakých hodnotách si zakládáme. Jedině tak to dokážeme správně komunikovat vůči svému okolí” říká Lubomír Černý, IMCerny.com, s.r.o.

Obklopte se experty, kteří vám pomůžou uspět. Pokud to se svým podnikáním myslíte vážně, budete se věnovat tomu, čemu rozumíte. Nechcete přece trávit čas tím, že si budete kreslit logo, tvořit vizuální šablony na příspěvky na Facebooku či jinými věcmi v rámci brandové strategie. 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Další články

Smazání facebook profilu do 24 hodin? Podvod nebo skutečnost?

O víkendu mi přišla zděšená zpráva od klienta, říkejme mu třeba Petr. Petr dostal výzvu, že mu chce facebook do 24 hodin smazat firemní profil. Profil, který si již několik měsíců buduje a nyní by mu ho měli zrušit a měl by o vše přijít. Zpráva přišla v sobotu v 6 hodin ráno, a proto nezbývá moc času, je nutné jednat hned! Nejlépe kliknout na odkaz, ověřit identitu, zadat jméno, heslo, potvrdit telefon a nevím co ještě. ALE POČKAT? Není to podvod? 

Detail článku »

Podporuji Česko

Podporuji Česko. Aplikace, která šetří čas a peníze. Jeden ze zakladatelů je Miloš Smejkal Jr. Podnikatel, který miluje svoji značku natolik, že vytvořil ještě větší

Detail článku »

Jak na firemní PF

Má ještě v dnešní době smysl vytvářet firemní PF? Věřte tomu, nebo ne – smysl to má velký. Nejen, že tímto gestem reprezentujete firmu, ale zároveň dáváte zákazníkovi vědět, že je pro vás důležitý. Pořád vám to přijde jako zbytečná práce? Nechte se přesvědčit, že to není jen staromódní přežitek.

Detail článku »