fbpx

Novinka na Instagramu: Lajkování „stories“

Všimli jste si ikony ve tvaru srdíčka při prohlížení cizích instastories? Ano, je to tak, nyní můžete lajkovat nejen příspěvky, ale i příběhy na Instagramu.
lajkovani-stories

Jedná se o nově přidanou funkci, díky které vyjádříte podporu tvůrci, aniž byste s ním museli zahájit konverzaci. Stačí na ikonu kliknout a uživateli přijde klasické oznámení, že se vám líbí jeho příběh. Oznámení se objeví pouze v sekci „aktivita“ , stejně jako u lajkování klasických příspěvků. Nikomu tedy nezahltíte DM’s.

lajkovani pribehu instagram
Zdroj: socialmediatoday.com

Další nespornou výhodou je soukromí – lajkování stories je soukromé a množství srdíček se nepočítá. Ovšem ve statistikách příběhů si můžete udělat přehled o tom, kdo vám příběh lajknul. U jeho jména se se objeví ikona srdce. 

Pokud srdíčko nemůžete objevit, nezoufejte. Lajkování příběhů přišlo na Instagram v polovině února, jedná se tedy o novou funkci, která se uživatelům postupně zpřístupňuje. Ikonu srdíčka klasicky najdete mezi polem pro odeslání zprávy a ikonou pro sdílení. 

Lajkování příběhů nám tedy otvírá bránu větší aktivity, na rozdíl od reakcí, které nám přichází do DM’s a jsou tedy svým způsobem spíše otravné. Zpracováním této funkce nám nyní může Instagram připomínat TikTok, který na základě lajků posouvá krátká videa po žebříčku výš a výš. Nechme se překvapit, zda vývojáři Instagramu tento algoritmus v budoucnu zavedou, a zruší tak aktuální reakce na příběh. 

Pokud si stále nejste jistí, zda dokážete naplno ovládat a využívat sociální sítě, neváhejte se na nás obrátit. Správě sociálních sítí rozumíme jako málokdo. 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Další články

Akt EU o umělé inteligenci: Schváleno! Co to pro nás znamená?

Po dlouhém čekání byl konečně schválen Akt o umělé inteligenci (AI Act), čímž se Evropská unie stává průkopníkem v regulaci této dynamicky se rozvíjející technologie. Ale co to pro nás vlastně znamená? V tomto blogovém příspěvku se ponoříme do hloubky fungování AI Actu, popíšeme jeho kategorizační systém a požadavky na systémy umělé inteligence.

Detail článku »

Smazání facebook profilu do 24 hodin? Podvod nebo skutečnost?

O víkendu mi přišla zděšená zpráva od klienta, říkejme mu třeba Petr. Petr dostal výzvu, že mu chce facebook do 24 hodin smazat firemní profil. Profil, který si již několik měsíců buduje a nyní by mu ho měli zrušit a měl by o vše přijít. Zpráva přišla v sobotu v 6 hodin ráno, a proto nezbývá moc času, je nutné jednat hned! Nejlépe kliknout na odkaz, ověřit identitu, zadat jméno, heslo, potvrdit telefon a nevím co ještě. ALE POČKAT? Není to podvod? 

Detail článku »

Podporuji Česko

Podporuji Česko. Aplikace, která šetří čas a peníze. Jeden ze zakladatelů je Miloš Smejkal Jr. Podnikatel, který miluje svoji značku natolik, že vytvořil ještě větší

Detail článku »