fbpx

Novinky z Instagramu a Facebooku // duben 2022

Používáte k propagaci Facebook nebo Instagram a nechcete být pozadu? Pokud je to tak, měli byste zbystřit! Tyto sociální sítě přicházejí s novinkami, které vám pomůžou rozjet naplno váš business. Tak jdeme na to!
novinky-na-facebooku-a-instagramu

Označení produktů v příspěvku na Instagramu 

Ještě donedávna mohli jen ověření tvůrci vkládat odkazy na produkty do svých příspěvků, ale tomu je už konec. V březnu tuto funkci Instagram zpřístupnil všem uživatelům. Nyní se vám nabízí skvělá šance na to, jak zvýšit svůj dosah. Pokud navážete spolupráci s méně známými tvůrci, už i oni budou moci vaše produkty na fotkách přímo označit webovým odkazem. Zároveň tato novinka umožní opravdu komukoliv označit vaše produkty, což vám poskytne velkou podporu pro vaši značku. Pokud se lidé naučí označovat produkty na svých fotkách, máte v podstatě zajištěnou bezplatnou reklamu. Statistiky samotného Instagramu uvádí, že přes 1,6 milionu uživatelů označí alespoň jednu značku týdně. Přidaná možnost označit konkrétní produkt tak skrývá nevyužitý potenciál, jak svoji značku lze dostat do širšího povědomí. Ovšem pokud nebudete s příspěvkem spokojeni, můžete označení z příspěvků odebrat. Tato funkce je bohužel prozatím dostupná jen uživatelům v USA. Netrpělivě ale vyhlížíme, až bude k dispozici u nás!  

oznacovani produktu vsemi uzivateli instagram
zdroj: socialmediatoday.com

Samolepka „nadcházející událost“ ve stories 

Instagram momentálně testuje novou nálepku „scheduled“, která se bude sledujícím ukazovat ve formě nadcházející události. Nejedná se o klasický odpočet, který už na Instagramu ve formě samolepky existuje. Tato nová samolepka vám umožňuje připomenout nadcházející událost s přímým odkazem na váš web. 

Reakce na Reels na Facebooku 

Reagovat na Reels je momentálně možné pouze lajkem nebo komentářem. Facebook si však pohrává s myšlenkou, kterou už známe ze stories na Instagramu. Jednoduše by bylo možné podporu tvůrci videa vyjádřit i pomocí reakcí, které již nyní známe u příspěvků. Ovšem jedná se pouze o samotnou myšlenku, testování je zatím v nedohlednu. Co myslíte, využívali by tuto funkci uživatelé nebo se vám zdá zbytečná? 

Moderátor na livestreamech na Instagramu 

Tuto funkci jistě již znáte z TikToku. Zde si na živých vysíláních volíte moderátora, který má s touto funkcí pravomoci nahlašovat nevhodné komentáře, odebírat diváky ze streamu nebo mu dokonce vypnout komentáře. Moderátora si vybíráte jednoduše pomocí ikony na liště komentářů na streamu. Tato funkce vám tak poskytuje snazší správu živého vysílání a větší bezpečnost jak pro vás, tak pro vaše sledující.  

instagram moderator
zdroj: Instagram a Later

Pokud se zajímáte o správu obsahu na sociálních sítích, nebojte se tyto novinky využít naplno. A pokud si ještě se správnou sociálních sítí nejste jistí, nebojte se na nás obrátit, rádi vám s ní pomůžeme. 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Další články

Akt EU o umělé inteligenci: Schváleno! Co to pro nás znamená?

Po dlouhém čekání byl konečně schválen Akt o umělé inteligenci (AI Act), čímž se Evropská unie stává průkopníkem v regulaci této dynamicky se rozvíjející technologie. Ale co to pro nás vlastně znamená? V tomto blogovém příspěvku se ponoříme do hloubky fungování AI Actu, popíšeme jeho kategorizační systém a požadavky na systémy umělé inteligence.

Detail článku »

Smazání facebook profilu do 24 hodin? Podvod nebo skutečnost?

O víkendu mi přišla zděšená zpráva od klienta, říkejme mu třeba Petr. Petr dostal výzvu, že mu chce facebook do 24 hodin smazat firemní profil. Profil, který si již několik měsíců buduje a nyní by mu ho měli zrušit a měl by o vše přijít. Zpráva přišla v sobotu v 6 hodin ráno, a proto nezbývá moc času, je nutné jednat hned! Nejlépe kliknout na odkaz, ověřit identitu, zadat jméno, heslo, potvrdit telefon a nevím co ještě. ALE POČKAT? Není to podvod? 

Detail článku »

Podporuji Česko

Podporuji Česko. Aplikace, která šetří čas a peníze. Jeden ze zakladatelů je Miloš Smejkal Jr. Podnikatel, který miluje svoji značku natolik, že vytvořil ještě větší

Detail článku »