fbpx

PANTONE barva roku 2022

Červená, modrá, nebo černá? Ani jedna. Barvou roku pro letošní rok se stala fialová s kódem 17-3938 a názvem Very Peri. Co vyjadřuje a jak ji kombinovat s ostatními barvami? Čtěte dále.  
barva-roku-2022-very-peri

Very Peri není jen obyčejná fialová barva. Vyjadřuje odvážnost, podporuje osobní vynalézavost a rozvíjí kreativitu. Kromě toho vyjadřuje snoubení dnešního digitálního světa se světem reálným. Zároveň se jedná o úplně první barvu, kterou společnost PANTONE kdy vytvořila.   

Barevný model  

Pantone: PANTONE 17-3938 TPG 
RGB: 102, 103, 171 
HEX/HTML: #6667AB 
CMYK (přibližné): 40, 40, 0, 33

barva roku 2022 very peri
Zdroj: www.pantone.com 

S jakými barvami ji kombinovat?  

Ať už se chystáte navrhovat letáček, roll-banner nebo jiné propagační materiály, energetickou barvu Very Peri nesmíte vynechat.  
Na první pohled možná Very Peri nepůsobí jako všestranná barva, ale opak je pravdou. Pojďme si společně ukázat barevné odstíny, se kterými Very Peri tvoří impozantní barevné kombinace. 

Balancing Act  

paleta very peri kombinace
Zdroj: www.pantone.com 

Wellspring 

paleta very peri kombinace 2
Zdroj: www.pantone.com 

The Star Of The Show 

paleta very peri kombinace 3
Zdroj: www.pantone.com 

Amusements 

paleta very peri kombinace 4
Zdroj: www.pantone.com 

Jak už tušíte, Very Peri ve svém klasickém odstínu je velmi široce použitelná. Vynikne v bohaté paletě barev od zelené až po žlutou. Proto se nebojte následovat trendy a zařadit tuto barvu do svého projektu.  

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Další články

Akt EU o umělé inteligenci: Schváleno! Co to pro nás znamená?

Po dlouhém čekání byl konečně schválen Akt o umělé inteligenci (AI Act), čímž se Evropská unie stává průkopníkem v regulaci této dynamicky se rozvíjející technologie. Ale co to pro nás vlastně znamená? V tomto blogovém příspěvku se ponoříme do hloubky fungování AI Actu, popíšeme jeho kategorizační systém a požadavky na systémy umělé inteligence.

Detail článku »

Smazání facebook profilu do 24 hodin? Podvod nebo skutečnost?

O víkendu mi přišla zděšená zpráva od klienta, říkejme mu třeba Petr. Petr dostal výzvu, že mu chce facebook do 24 hodin smazat firemní profil. Profil, který si již několik měsíců buduje a nyní by mu ho měli zrušit a měl by o vše přijít. Zpráva přišla v sobotu v 6 hodin ráno, a proto nezbývá moc času, je nutné jednat hned! Nejlépe kliknout na odkaz, ověřit identitu, zadat jméno, heslo, potvrdit telefon a nevím co ještě. ALE POČKAT? Není to podvod? 

Detail článku »

Podporuji Česko

Podporuji Česko. Aplikace, která šetří čas a peníze. Jeden ze zakladatelů je Miloš Smejkal Jr. Podnikatel, který miluje svoji značku natolik, že vytvořil ještě větší

Detail článku »