fbpx

Trendy na sociálních médiích 2022

Skutečnost, že jsou sociální sítě nedílnou součástí našich životů, není třeba dokládat. Podíl času, který na Facebooku a Instagramu denně tráví dospělá populace, neustále narůstá. Právě narůstajícího potenciálu a rozšiřujícího se prostoru pro content marketing si všímá nemalá část firem. Bohužel jej málokdo umí využít. 
trendy-na-socialnich-sitich-2022

Pro správné uchopení je třeba vnímat nové trendy a vytvořit si ucelenou marketingovou strategii. Bez ní je snadné splynout a ztratit se v nepřeberném poli již tak přesyceného trhu. Následování nových trendů vám pomůže udržet tempo se stávajícími zákazníky a získat nové sledující. A jaké trendy se chystají pro rok 2022? 

Personalizace na prvním místě 

Personalizace není ve světě marketingu ničím novým, stále se však ukazuje, jak důležitou roli v komunikaci hraje. Díky pokročilejším možnostem marketingového zacílení se daří generovat  správné reklamy  správnému segmentu lidí ve správný čas. Zásadní a ověřený trend, který se nesmí podcenit. 

TikTok a ti druzí 

Krátká a stručná, ale přesto zábavná. Přesně taková videa dokáží skvěle přitáhnout pozornost. Snad právě proto bude rok 2022 patřit TikToku. Právě zde se pro vás otvírá zcela nový prostor pro kampaň na rozšíření povědomí o vaší značce. Tato síť cílí nejvíce na publikum od 16 do 30 let a nabízí řadu nástrojů, které vám pomohou s propagací. 

tik tok
Trendy na sociálních médiích 2022 4

Malí, ale šikovní 

Řada platforem zůstává skryta ve stínu marketingových obrů jako je Instagram či Facebook. Právě v roce 2022 se však vyplatí zaměřit se i na další sociální sítě jako je Snapchat či Pinterest. U obou těchto platforem došlo v posledních měsících k nárůstu potenciálního reklamního publika. Díky tomu bude návratnost výdajů na reklamu několikanásobně vyšší než u mainstreamových sociálních sítí. 

Už to není jen o reklamě 

Během předchozích let se ukotvil zvyk využívat sociální sítě k propagaci produktů a podpoře jejich prodeje. Nyní se však ukazuje, že je třeba zaměřit se skrze sociální sítě i na péči o zákazníky. Přestože hledání nových zákazníků má stále své místo, vyplatí se věnovat část své energie i k prohloubení a ucelení vztahů se stávajícími zákazníky. 

zakaznicka pece socialni site
Trendy na sociálních médiích 2022 5

Promluvme si  

Na své popularitě získávají kromě platforem vizuálních také platformy zaměřené na audio. Rozvoj sítě Clubhouse v roce 2020 nastínil trend pro následující roky. Důkazem je i reakce Facebooku (spuštění Live Audio Rooms) či Twitteru (spuštění Twitter Spaces). Bohužel tvorba a příprava není nejsnadnější, a tak není tento trend zatím příliš rozšířený. Pokud se s přípravou poperete a investujete do ní dostatek času a energie, nabízí se ideální prostor pro detailní představení vaší značky. 

Mikroinfluenceři 

Navázání spolupráce s influencery není ve světě marketingu ničím novým. Není však na škodu si tento trend připomenout, protože v roce 2022 jejich podíl na vytváření marketing contentu poroste. Navíc se ukazuje, jak výhodné může být zapojení širšího okruhu menších influencerů (mikroinfluencerů) oproti jedné známé osobnosti (především lze snížit náklady a při tom přesněji zacílit na zákazníky). Nabízí se však otázka, zda je ve vašich silách správně zacílit na dostatek mikroinfluencerů, kteří by odpovídali hodnotám vaší značky. 

mikroinfluenceri
Trendy na sociálních médiích 2022 6

Realita, rozšířená a virtuální 

      Zatímco je využití virtuální reality (VR) v sociálních médiích upozaděno, s rozšířenou realitou (AR) se setkáte poměrně častěji. Jedná se o digitální projekci zasazenou do reálného světa. Toho se hojně využívá například na Instagramu k úpravě fotografií, v mapách k vykreslení cesty nebo k projekci produktů v reálných rozměrech. Právě poslední možnost je velmi ambiciózní, zákazník si díky použití AR může vyzkoušet produkt předem, zjistit rozměry nebo jen dokreslit svoji představu. Rozšířená realita se bude v roce 2022 těšit velké pozornosti. Nemějte obavy se na ni zaměřit, v následujících letech se bude hojně rozvíjet. 

Díky těmto trendům neztratíte náskok před konkurencí a dokážete si prorazit vlastní cestu. Trendy, které vás hnaly kupředu před mnoha lety, nezaručí, že rozvoj bude stejně progresivní i nadále. Sociální sítě mají zkrátka svoji dynamiku a vytváří prostor pro konkurenci. Nebojte se ponořit do trendů letošního roku. 

Pokud si stále nejste jistí, zda dokážete ovládnout content marketing, a přitom reagovat na aktuální trendy, neváhejte se na nás obrátit. Správě sociálních sítí rozumíme jako málokdo. 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Další články

Akt EU o umělé inteligenci: Schváleno! Co to pro nás znamená?

Po dlouhém čekání byl konečně schválen Akt o umělé inteligenci (AI Act), čímž se Evropská unie stává průkopníkem v regulaci této dynamicky se rozvíjející technologie. Ale co to pro nás vlastně znamená? V tomto blogovém příspěvku se ponoříme do hloubky fungování AI Actu, popíšeme jeho kategorizační systém a požadavky na systémy umělé inteligence.

Detail článku »

Smazání facebook profilu do 24 hodin? Podvod nebo skutečnost?

O víkendu mi přišla zděšená zpráva od klienta, říkejme mu třeba Petr. Petr dostal výzvu, že mu chce facebook do 24 hodin smazat firemní profil. Profil, který si již několik měsíců buduje a nyní by mu ho měli zrušit a měl by o vše přijít. Zpráva přišla v sobotu v 6 hodin ráno, a proto nezbývá moc času, je nutné jednat hned! Nejlépe kliknout na odkaz, ověřit identitu, zadat jméno, heslo, potvrdit telefon a nevím co ještě. ALE POČKAT? Není to podvod? 

Detail článku »

Podporuji Česko

Podporuji Česko. Aplikace, která šetří čas a peníze. Jeden ze zakladatelů je Miloš Smejkal Jr. Podnikatel, který miluje svoji značku natolik, že vytvořil ještě větší

Detail článku »