fbpx

Vyhodnocení roku 2019

Vyhodnocení uplynulého roku děláme vždy, asi jako každý. Zhodnocení je pro nás důležité, protože nám ukáže nejen, co se povedlo, ale i kde jsme zakopli a museli se zlepšit. Často máme v sobě potřebu hnát se za něčím, co jsme si vysnili. Je ale dobré po čase zhodnotit, zda máme v tomto úsilí pokračovat, anebo se naše priority změnily.
vyhodnoceni-roku-2019-muz-u-stromu-do-tvaru-srdce

Co se nám povedlo a co se naopak nepovedlo v uplynulém roce?

A co jsme se z toho naučili? To si povíme v tomhle článku.

Cílů pro rok 2019 jsme si stanovili hned několik:

  • Rozšířit náš tým o obchodníka a další parťáky do realizačního týmu
  • Rozjet nový projekt NetvorKing
  • Nachystat velký kávový festival

Tým

Mít kvalitný tým, který ví, co dělá a dá se na něj spolehnout, je alfou a omegou každé firmy. Najít takové kolegy je však v dnešní době dost složité a proto mnohdy naivně nasazujeme růžové brýle a věříme, že nadšení a entuziasmus dokáží cokoliv. Opak byl ale pravdou. Náš tým posílil o dvě nové posily a v tu chvíli se začaly ukazovat nedostatky, kterých jsme si dříve nevšimli. Navíc nám onemocněla Vendy, která byla pro nás doslova klíčová, a vše začalo nabírat sestupný směr.

planovani muz u tabule
Vyhodnocení roku 2019 4

Zde patří obrovský dík Michalu Abaffymu z projektu systematizuj.cz, který mi na svém workshopu ukázal, že opakem intuice a chaosu je systematičnost, a tu jsme evidentně potřebovali jako sůl.

Zavedli jsme proto nový systém pro projektové řízení, který nám pomohl zefektivnit naši práci a pomohl nám lépe sdílet informace mezi sebou, takže jsme mohli dosahovat lepších výsledků u jednotlivých kampaní. Ukázaly se ale také slabiny. Věděli jsme, že dané úkoly mají zabrat určitý čas a i přesto na nich někteří kolegové pracovali dvakrát tak dlouho. S klientem byl samozřejmě smluvený čas a nezajímá ho, jak je kdo šikovný. Takže jsme se zaměřili na vylepšení postupů a procesů, hledali řešení, jak tým ve vybraných schopnostech proškolit. A jaký byl výsledek?

Nedostatky jsme dokázali odstranit, ale nový systém nevyhovoval všem, a tak náš tým opustili. Nakonec se nám ale povedlo najít novou kolegyni, která se obratem zapracovala a rok jsme tak ukončili ve stejném počtu, jako jsme ho začínali.

Buď králem NetvorKingu

Pokud jsme se chtěli dále rozvíjet, tak kromě budování týmu jsme se museli zaměřit i na budování vztahů se zákazníky. A to jak s těmi stávajícími, tak s těmi novými. Proto jsme s kolegou rozjeli projekt NetvorKing, neboli možnost potkávat různé podnikatele a majitele firem, sdílet zkušenosti, dávat si reference a celkově se rozvíjet. 

netvorking lubos a mitty
Vyhodnocení roku 2019 5

První setkání nám ukázala, že je o něco podobného celkem zájem, a dala nám také podněty, co musíme zlepšit. A tak následovala podobná setkání každý měsíc až do léta. To, co začalo jako slibný začátek, bohužel rychle skončilo a to naší vinou. S kolegou jsme se začali názorově rozcházet. Co mělo na začátku firmě pomoct, se pro kolegu stalo přítěží, která mu bere čas a energii. Trávili jsme velké množství času, abychom dokázali své názory sladit. Nakonec jsme oba dospěli k názoru, že jdeme postupně každý jiný cestou nejen v rámci NetvorKingu, ale i v rámci firmy. A tak jsme se rozhodli rozdělit.

Bylo to obtížné rozhodnutí, protože když vám odchází parťák, na kterého jste se mohli kdykoliv obrátit, tak je to vždy těžké. Zvlášť když nás čekal velký projekt Trhy kávy, čerstvě jsme se přestěhovali a koupili nové počítače. Abychom vše zvládli, spal jsem 3-4 hodiny denně po dobu dvou měsíců. Věděl jsem, že jdu dávno za hranici možností na úkor zdraví. Veškerý tlak vše ustát byl enormní, ale zpětně můžu říct, že toto “vražedné tempo” nám pomohlo krizi překonat.

Káva spojuje

Kávový festival s Trhy kávy se i za těchto šílených podmínek povedlo úspěšně uspořádat. Zájem veřejnosti byl obrovský a spokojenost pražíren jakbysmet. Dokonce nám na Trhy kávy došlo tolik návštěvníků, až si někteří stěžovali, kolik je tam lidí. Samozřejmě se pokusíme pro příští rok zajistit větší prostory, ale potěšilo nás, že se povedlo Týden kávy takto opět nastartovat.

trhy kavy 2019
Vyhodnocení roku 2019 6

A káva vlila novou sílu i do našich žil a dokázali jsme i v oslabení zvládnout nasmlouvané zakázky a ve srovnání s podzimem 2018 jsme dokonce dokázali zvládnout zakázek více.

Vyhodnocení

Rok 2019 pro nás byl tak divoký, jak by se nám ani nezdálo. 

V některých momentech to vypadalo hodně špatně, ale jak říká Paulo Coelho, nejtemnější chvíle nastává vždy před úsvitem. A jaké máme plány pro rok 2020?

Po loňském roce jsou trochu obavy jakékoliv plány vynášet, protože nakonec je stejně vše jinak. 

Přesto se nevzdáváme. Pokud jsme zvládli rok 2019, tak už zvládneme vše. Připravili jsme pro vás nové projekty Řekni To Osobně, Řekni To Videem a Marketingová uklízečka. Stali jsme se oficiálními kreativci v rámci brněnských kreativních voucherů. A pokud si můžeme přát změnu v roce 2020, tak aby  tento rok byl klidnější, abychom ho prožili bez nutnosti huntovat si zdraví a abychom svou práci dělali s pečlivostí a vášní jako doposud. 

Lubomír Černý
marketingový divočák

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Další články

Akt EU o umělé inteligenci: Schváleno! Co to pro nás znamená?

Po dlouhém čekání byl konečně schválen Akt o umělé inteligenci (AI Act), čímž se Evropská unie stává průkopníkem v regulaci této dynamicky se rozvíjející technologie. Ale co to pro nás vlastně znamená? V tomto blogovém příspěvku se ponoříme do hloubky fungování AI Actu, popíšeme jeho kategorizační systém a požadavky na systémy umělé inteligence.

Detail článku »

Smazání facebook profilu do 24 hodin? Podvod nebo skutečnost?

O víkendu mi přišla zděšená zpráva od klienta, říkejme mu třeba Petr. Petr dostal výzvu, že mu chce facebook do 24 hodin smazat firemní profil. Profil, který si již několik měsíců buduje a nyní by mu ho měli zrušit a měl by o vše přijít. Zpráva přišla v sobotu v 6 hodin ráno, a proto nezbývá moc času, je nutné jednat hned! Nejlépe kliknout na odkaz, ověřit identitu, zadat jméno, heslo, potvrdit telefon a nevím co ještě. ALE POČKAT? Není to podvod? 

Detail článku »

Podporuji Česko

Podporuji Česko. Aplikace, která šetří čas a peníze. Jeden ze zakladatelů je Miloš Smejkal Jr. Podnikatel, který miluje svoji značku natolik, že vytvořil ještě větší

Detail článku »