fbpx

Výhody a nevýhody Adobe Express 

Hledáte bezplatný grafický nástroj podobný Canvě? Pokud ano, pak by pro vás mohl být ideálním řešením Adobe Express. Tento nástroj od společnosti Adobe můžete využívat zdarma k vytváření profesionálně vypadajících návrhů. Má snadno použitelné rozhraní a nabízí spoustu funkcí jak pro amatéry, tak i pro profesionály.  
adobe-express-vyhody-a-nevyhody-alternativa-canvy-

Výhody 

  • Šablony 

Adobe Express se pyšní sbírkou více než 20 000 statických i dynamických šablon pro grafiku na sociálních sítích, jako jsou příběhy, příspěvky, reels. Najdete zde ale i šablony pro plakáty, loga, vizitky, letáky a mnohé další grafické materiály. 

  • Integrace s Adobe Fonts.  

Díky napojení na Adobe Fonts můžete do Adobe Express nahrát jakýkoliv font a také ho animovat.   

  • Fotobanka 

Velkou výhodou Adobe Express je napojení na známou fotobanku Unsplash s více než 300 000 fotografiemi.  

  • Změna velikosti, ořez fotografií a videí  

U každého obrázku a elementu můžete jednoduše změnit velikost tak, aby vyhovovala jakékoli velikosti pro Instagram, Facebook, YouTube, ale i jiná sociální média. Stačí si vybrat.

 

adobe
Zdroj: www.adobe.com

Nevýhody 

  • (Ne)spolupráce a (ne)komentování v reálném čase 

Poměrně velkou nevýhodou oproti Canvě je nemožná spolupráce na jednom projektu v reálném čase s ostatními uživateli. Pokud jste ale kreativec sólista, nebo běžný uživatel, nemusí to být překážkou.  

  • Placené elementy, videa a fotografie 

V bezplatné verzi Adobe Express nenajdete tak velkou knihovnu fotografií, videí a jiných elementů jako v Premium verzi. Vyšší verze ovšem nestojí balík, ale pouze necelých 10 dolarů za měsíc, takže si ji může dovolit opravdu každý.  

adobe express
Zdroj: www.adobe.com

Pokud hledáte nástroj s možností spolupráce v reálném čase, pak Adobe Express není tou pravou variantou. Pokud však potřebujete vhodný nástroj pro rychlou tvorbu a úpravu podkladů pro content marketing a správu sociálních sítí, Adobe Express si jistě zaslouží vaši pozornost. 

Nástroj Adobe Express si můžete ,,osahat” přímo na adrese www.adobe.com/express na 14 dní zdarma v plné verzi, nebo si rovnou stáhněte aplikaci do mobilu. Pokud si s grafikou a content marketingem stále nebudete vědět rady, obraťte se na nás.  

https://www.youtube.com/watch?v=qCHAdgTA0Uo&feature=youtu.be
Zdroj: Youtube Adobe Express

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Další články

Akt EU o umělé inteligenci: Schváleno! Co to pro nás znamená?

Po dlouhém čekání byl konečně schválen Akt o umělé inteligenci (AI Act), čímž se Evropská unie stává průkopníkem v regulaci této dynamicky se rozvíjející technologie. Ale co to pro nás vlastně znamená? V tomto blogovém příspěvku se ponoříme do hloubky fungování AI Actu, popíšeme jeho kategorizační systém a požadavky na systémy umělé inteligence.

Detail článku »

Smazání facebook profilu do 24 hodin? Podvod nebo skutečnost?

O víkendu mi přišla zděšená zpráva od klienta, říkejme mu třeba Petr. Petr dostal výzvu, že mu chce facebook do 24 hodin smazat firemní profil. Profil, který si již několik měsíců buduje a nyní by mu ho měli zrušit a měl by o vše přijít. Zpráva přišla v sobotu v 6 hodin ráno, a proto nezbývá moc času, je nutné jednat hned! Nejlépe kliknout na odkaz, ověřit identitu, zadat jméno, heslo, potvrdit telefon a nevím co ještě. ALE POČKAT? Není to podvod? 

Detail článku »

Podporuji Česko

Podporuji Česko. Aplikace, která šetří čas a peníze. Jeden ze zakladatelů je Miloš Smejkal Jr. Podnikatel, který miluje svoji značku natolik, že vytvořil ještě větší

Detail článku »