Blog

AUTORSKÝ-ZÁKON

Jak neporušovat autorský zákon? – Obrázky

Většina podnikatelů a firem netuší, že denně porušují autorský zákon. Fotografie zkopírují nejčastěji z google obrázků a následně je využívají bez svolení autora. Takové obrázky jsou však autorským dílem a jsou chráněny legislativou. Co však dělat, pokud nechcete porušovat autorský zákon? Máte tři možnosti.

rollup-offline-marketing

15krát o rollupu aneb hlavně stručně!

Jakých pravidel se držet při tvorbě rollupu? Jak správně zvolit font, barvu nebo koncepci? Co všechno je vlastně potřeba vzít do úvahy, než se do toho vůbec pustíte? To si řekneme v dnešním článku.

navykovost-na-socialnich-sitich

10 důvodů, proč (ne)vymazat své účty na sociálních sítích

Tímto článkem zavítáme do světa sociálních sítích. Vedou se nekonečné diskuze o tom, zda jsou sociální sítě bezpečné nebo zda slouží jen jako informační systém o našich aktivitách a zájmech pro firmy, které těchto informací využívají a některé až zneužívají. Jak to vlastně tedy je?

sentione-mail-imc

SentiOne – naslouchejte, když mluví internet

První evropský monitorovací nástroj vstupuje na český trh a hrdě konkuruje již zaběhlým zámořským rivalům jako jsou DigiMind, Mention nebo SocialMention. Co můžeme od SentiOne očekávat a jaké je jeho reálné využití v praxi? To vše se dozvíte v článku.

adwords-konci-strojove-uceni

Konec AdWords! Nastupuje Google Ads

Proč končí po 18 letech úspěšného fungování Adwords? Co tato změna znamená pro podnikatele, firmy a marketingové agentury? Důvody jsou jasnější, než by se mohlo zdát. Tak se na ně pojďme podívat.

Jak dlouho trvá vytvořit stránky?

Otázka:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho jste schopní udělat webové stránky a kolik by to stálo? Děkuji

Odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš zájem. Webové stránky standardně tvoříme 2-3 týdny do publikovatelné verze, následně zhruba ještě jednou tolik času na ladění, abyste byla maximálně spokojená. Doba tvorby webových stránek se většinou odvíjí od jejich velikosti a zároveň od toho, jak klient komunikuje. Největší extrém, který jsme dělali, byly stránky přes noc, tedy do 12 hodin. Podle náročnosti a rychlosti se odvíjí i cena. Základní stránky v podobě vizitky je možné zvládnout i pod 10 tisíc, nicméně ze zkušenosti většina projektů se pohybuje okolo 15-25 tisíc Kč. Při bližší specifikaci Vám budeme schopni udělat přesnou kalkulaci s rozpoložkováním, takže budete přesně vědět, za co platíte a kolik. Budeme se těšit na Vaši reakci.

Jaký je rozdíl mezi firemním facebookem a facebookovou skupinou?

Otázka:

Dobrý den, uvažuji, že bych začal aktivně využívat sociální sítě a zajímá mě, jaký je rozdíl mezi skupinou a profilem a co je pro mě lepší?

Odpověď:

Dobrý den, pane Králi, děkujeme za Váš dotaz. Rozdíl mezi skupinou a firemním profilem je ten, že skupina nabízí větší množství interaktivity. Pokud jste tedy dosud fungoval jen se soukromým profilem a máte na něm kromě svých soukromých kontaktů i ty firemní, můžete je okamžitě přidat do skupiny a oddělit tak své soukromí od práce. Skupina navíc může růst nezávisle na Vaší aktivitě, protože jednotliví členové mohou přidávat další, stejně jako sami přispívat. Na druhou stranu je nutné, aby se skutečně jednalo o skupinu, která má nějaké společné téma, které je možné rozvíjet.

Pokud ho nemám je lepší vydat se cestou firemního facebooku, kam můžete své pracovní kontakty pozvat. Na firemní stránce tvoříte příspěvky většinou jen vy a dle časových a kreativních možností je možné přispívat buď „suchými“ informacemi, nebo „šťavnatějším“ obsahem v podobě příspěvků ze zákulisí Vašeho businessu. Nemohu tedy přesně reagovat na to, co je přesně lepší, protože bych musel znát důvod, proč jste se právě teď rozhodl pro aktivitu na sociálních sítích a čeho na nich chcete dosáhnout. Napište mi prosím podrobněji Vaši představu a rádi Vám pomůžeme vymyslet, jak postupovat krok za krokem, aby byl úspěch dosažen.

sexisticke-prasatecko

Sexistické prasátečko

Opět je tu vyhlášení sexistického prasátečka, tentokrát za rok 2017. Do celkem 6 kategorií bylo nominováno cca 90 reklam, které využívají jazykový sexismus, vytváří mýtus krásy, propagují násilí nebo využívají stereotypizace. Se spoustou nominovaných reklam souhlasím, že byly nominovány správně, nicméně u stereotypizace mi mnohdy zůstává rozum stát.

Kontaktujte nás

+420 702 053 783
podpora@imcerny.com

Nebo nás navštivte v kanceláři:
Špitálka 23a
602 00 Brno

Máme otevřeno Po-Pá: 9:00 - 16:00
Virtuálně: Nonstop

BON 5 s.r.o.
IČo: 241 51 017, DIČ: CZ24151017
IČP: 1011560291
Fakturační adresa:
Labská 5/217
625 00 Brno

Společnost je vedená pod spisovou značkou
C 183341 u Městského soudu v Praze

Lubomír Černý
IČo: 87528801
IČP: 1011560160

Copyright 2016 - 2018 IMCerny © všechna práva vyhrazena