1. Webdesign
Skvělý první dojem z webu je první krůček k úspěchu. Znáte to, otevřete si nějakou webovou stránku a první čeho si všimnete je design webu. Následně se snažíte na webu zorientovat, a když je to příliš náročné, web raději opustíte. Nezbytností je snadný pohyb po jednotlivých podstránkách. I z toho důvodu se staly vůdčím trendem jednostránkové weby. Uveďme si to na příkladu. Web Antonia Color, který jsme na míru vytvářeli, je jednoduchý, přímo navržený pro to, aby se zákazník co nejintuitivněji pohyboval mezi jednotlivými oddíly. Je důležité klást důraz na to, aby zákazník nestrávil mládí tím, než se mu načte další a další podstránku.
2. Responzivní design
Proč se webová stránka mění v závislosti na typu zařízení, ze kterého si ji prohlížíte? Může za to responzivní design stránky. Dnes již nikoho nepřekvapí, že mobilní telefony představují důležitou součást našich životů. Z loňských statistik vyplývá, že v ČR se poprvé stalo, že lidé prohlíželi webové stránky více z mobilu, než z počítače. Plyne z toho i výrazný nárůst objednávek přes mobilní telefon. Jen pro zajímavost, až 70 % objednávek začíná právě přes mobilní telefon.
3. Kvalitní obsah a SEO
Za každým profesionálním webem stojí kvalitní obsah. Poutavé a výstižně formulované informace jsou klíčem, který na velkém množství webových stránek často chybí. Nebojte se poukázat na konkurenční výhody, know how a vaši přidanou hodnotu. Důraz musíte klást i na cílovou skupinu a její styl komunikace.
SEO analýza. Jednoduše řečeno, vytvořte si analýzu klíčových slov. Jen tak dokážete zákazníky přesměrovat na vaše webovky ve vyhledávačích. Důraz klaďte i na pravopis a stylistiku textů. Pokud si nejste jisti, neváhejte se obrátit na profesionály. Není větší ostudy, než profesionálně vypadající web s hrubkami a nesmyslnými formulacemi.
4. Reference, kontakty, chat a odkazy na sociální sítě
Jedna reference spokojeného zákazníka dokáže udělat zázrak a častokrát vydá za celou PPC reklamu. Nezapomeňte ji proto na svůj web umístit a pravidelně tuto sekci aktualizujte. Co se týká kontaktů, umožněte uživateli rychlou možnost kontakt najít. Vložte na web i online chat. V dnešní době již klasický formulář není dostačující. Položte otázku sami sobě – chcete se dozvědět požadované informace obratem, nebo si počkáte několik dnů na e-mail? V jaké z nabízených možností vidíte větší pravděpodobnost nákupu? Na webové stránky nezapomeňte ani umístit odkazy na Facebook, Instagram, Twitter nebo YouTube. Kdo v dnešní době nemá alespoň Facebook, jako by nebyl.
5. Zabezpečení
Důvěryhodnost. To je základ dobrého obchodu. Jakmile na zákazníka vyběhne hláška „tento web není bezpečný“, můžete se s obchodem předem rozloučit. Proto nezapomeňte web zabezpečit pomocí SSL certifikátu, který má dnes většina slušných hostingů již v ceně. Navíc, zabezpečené weby jsou zvýhodňovány ve výsledcích vyhledávání ve vyhledávačích, jako je například Google nebo Seznam.
6. Sledování aktivity uživatelů
Sledování chování uživatelů je cestou k úspěchu! Jinými slovy, marketing bez výsledků je jako dveře bez kliky. Bez toho se prostě neobejdete. Stejně tak musí mít webové stránky nějaký SMART cíl. Pokud nedokážete sledovat naplnění stanovených cílů, jsou vám webovky k ničemu.
Analytické nástroje. To je klíč, který hledáte. Rozhodně neváhejte s nasazením Google Analytics a FB pixelu. Ohledně dalších užitečných nástrojů, neváhejte využít například služeb Smartlook nebo Hotjar, které jsou vhodné pro analýzu chování návštěvníků na vašem webu.
Pár slov na závěr
Mějte na paměti, že vaše stránky by měly být v první řadě předvídatelné, intuitivní a na první pohled jednoduché. Jde vám přece o zanechání dobrého prvního dojmu. Pokud dokážete splnit všechny zmíněná kritéria, máte velkou šanci, že vás potenciální zákazník z webových stránek nejen že neodejde, ale zároveň u vás nakoupí.